Löwen ''razbio'' Chambery

Mirza Seferagić • nedjelja, 10.10.2010.

Rukometaši njemačkog RN Löwena vrlo uvjerljivom igrom pobijedili su goste iz Chambery s 37:22. Za njemačku momčad Ivan Čupić postigao je jedan pogodak dok je za Francuze Damir Bičanić upisao tri zgoditka. U skupini D Ciudad Real je također bio uvjerljiv protiv rumunjske Constante s 34:28, a u skupini B švedski Sävehof svladao je slovački Tatran s 33:32.

Njemačka momčad od samog je početka krenula žestoko i vrlo brzo su ostvarili četiri pogotka prednosti (6:2). Na golu je sjajan bio Henning Fritz, a napad je savršeno funkcionirao, pa je do odmora ta prednost porasla na +8 (19:11). Sjajna obrambena igra domaćih nastavila se i u nastavku, a u 47. minuti Löwen je stigao i do 13 pogodaka prednosti i tu je utakmica bila riješena, pa su domaći mogli početi slaviti svoju prvu pobjedu u svom prvom nastupu pred domaćim navijačima u Ligi prvaka.

Za konačnih 37:22 jedan od najzaslužnijih bio je Fritz koji je sakupio velikih 20 obrana. Najbolji strijelac kod Löwena bio je Myrhol sa sedam golova dok je goste predvodio Paty s pet pogodaka. Bila je ovo treća pobjeda Löwena u isto toliko utakmica ovosezonske Lige prvaka te su uvjerljivo na prvom mjestu skupine A.

Ciudad Real je na svom terenu dočekao rumunjsku Constantu koja je ovog tjedna dobila novog trenera, a novi trener ove rumunjske ekipe Hairi Eden imao je vjerojatno najteži trenerski debi u svojoj karijeri. Španjolci su imali kontrolu od početka do kraja utakmice, a završilo je 34:28.

Rezultat je mogao biti i uvjerljiviji, no Španjolci su u nekoliko navrata malo popustili što su Rumunji iskoristili za smanjivanje zaostatka. Najbolji strijelac Reala u ovoj utakmici bio je Kiro Lazarov s osam pogodaka dok je Rumunje predvodio Sadoveac sa sedam zgoditaka.

Švedski Sävehof bio je uspješniji od slovačkog Tatrana s 33:32, a utakmicu je odlučio Apelgren koji je pogodio samo četiri sekunde prije kraja utakmice te tako donio svojoj momčadi prvu pobjedu ove sezone. Nakon početnog vodstva Slovaka (7:5) njihova se igra potpuno raspala što su Šveđani iskoristili te su otišli na veliki +9 (20:11) i činilo se da je utakmica riješena.

Međutim, Slovaci se ne predaju nego su u drugo poluvrijeme ušli puno bolje te su pred kraj utakmice stigli i do izjednačenja, prvo na 31:31, a potom i na 32:32. No, na kraju nisu imali sreće i Apelgren je pogodio za pobjedu Sävehofa. Tako su Slovaci još uvijek bez bodova u skupini B. Najbolji kod domaćina bili su Friden (7), Jakobsson (6) te Apelgren i Stenbäcken s po pet pogodaka. A goste su predvodili Antl i Radčenko s po šest golova.