Smajlagić kod kuće, Karabatić u gostima

Ivana Strahija • nedjelja, 10.10.2010.

CO Zagrebu Bosna je uspjela otrgnuti bod u prošlom kolu, ali Flensburgu nije mogla ništa. Nijemci su slavili s 35:23. A slavili su i Mađari, koji su u samoj završnici utakmice uspjeli svladati neugodne protivnike iz Francuske.

Momčad Irfana Smajlagića pokleknula je u vlastitoj dvorani Mirza Delibašić u Sarajevu i od njemačkog Flensburga izgubila -12. Gosti su utakmicu otvorili odlično, imali 5:1 u 10. minuti i nisu popuštali tempo igre.

Iako je trener Bosne pokušao minutom odmora promijeniti raspoloženje svoje ekipe, to mu nije uspjelo. Čvrsta obrana od 6-0, kao i odlični Beutler na golu (18+1), BiH ekipi nije dopuštala lake golove. Nekić i Savić smanjili su na 6:0, no Nijemci se nisu dali osramotiti, a kad se strijelcima priključio i Szilagyi, rezultat je narastao na 12:7 za Flensburg.

Na poluvrijeme se odlazi s 9:18 na semaforu, a već u prvoj minuti nastavka Heinl to pretvara u 9:19. Sarajevska ekipa uspijeva postići četiri gola u nizu i približiti se na 14:20, no Nijemci čuvaju hladnu glavu, a Hansen ponovno vraća razliku na ugodnijih 17:25 u 43. minuti. Nakon toga za Smajlagićeve momke povratka nije bilo.

Najbolji strijelac na domaćoj strani bio je Karačić sa sedam golova, dok je kod gostiju najviše postigao Hansen (10).

U Mađarskoj pak je s tijesnih 27:26 slavio Veszprem protiv Montpelliera Nikole Karabatića. Susret Mađari nisu dobro započeli, velike im je probleme radio bivši igrač Stochl, sad na francuskim vratima. Nekako se ipak mreže uspio dočepati Perez, izjednačio je rezultat na 13:13, ali Francuz Accambray dvaput za redom pogađa za 13:15 s kojima se ide na odmor.

U drugom je poluvremenu Mađare malo pomilovala sreća, jer su Francuzi pogađali vratnice, a nije ni Perić bio loš na golu. No, zbog dobre obrane, Francuzi ipak drže prednost od dva-tri gola.

U samoj završnici pokazali su Mađari kako se igra svim srcem, a kad je Nagy pogodio za 27:26, sreći prepune dvorane nije bilo kraja.

Najbolji strijelac za Veszprem bio je Vujin (7), dok je za Montpellier Accambray postigao devet golova. Renato Sulić postigao je četiri gola u mađarskom dresu.