Liga prvaka - Skupina D, 3. kolo, 07.10.2010, 17:00 h
St. Peterburg 28:35 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb lako do bodova

Ivana Strahija • četvrtak, 07.10.2010.

Debitanti u Ligi prvaka, Rusi okupljeni u St. Petersburg, nisu bili prevelik izazov za momčad iz Zagreba. Pobjedom je tako zaključena serija od tri gostovanja, a u četvrtom kolu je na rasporedu konačno domaćinstvo, i dolazak Ciudad Reala.

Problema su Zagrepčani imali tek u prvom poluvremenu, ali i to tek nakon što su imali uvjerljivih +5 (2:7 i 5:10). No, razbranio se Bogdanov, drugi vratar Petersburga, koji je do kraja upisao 16 obrana.

On je branio toliko dobro da nije bilo potrebe da pred gol ulazi Kostigov, ruski reprezentativni vratar. Ono što je Zagrepčanima najviše zasmetalo bile su njegove obrane sedmeraca, čime je malo poljuljao samouvjerenost naših predstavnika u Ligi prvaka.

Obranio je Bogdanov tako i Horvatov i Špilerov pokušaj sa sedam metara, dok s druge strane mrežu inače solidnog Šege pune Nasirov, Ostrouško i Šindin, pa su Rusi u 21. minuti na -2 (9:11).

Bio je to znak za trenera Zagrebaša Nenada Kljaića da pozove igrače na minutu odmora, nakon čega se opet Zagrepčani udaljavaju na +4. No, i opet je Bogdanov obranio sedmerac Tarabochije, a uz par isključenja i gol Pronina, Rusi su opet smanjili na dva gola zaostatka.

Do kraja prvog poluvremena dvije je obrane imao Šego, čime je otvorio Baliću i Špileru prilike za protunapad, za konačnih 12:16.

U drugom poluvremenu odmah na početku Zagrebaši rade niz od tri gola (Kopljar, Horvat i Vukić). Pokušao je štetu ograničiti, pozivajući time-out već u petoj minuti, trener St. Petersburga Dmitrij Torgovanov, ali vrlo brzo su Zagrepčani na +7 (15:22), a zatim i na +10 (20:30).

Taj su rezultat do kraja utakmice Rusi uspjeli smanjiti tek na -7, a posljednji je napad Rusa, i šut Ostrouška, obranio Šego.

Najbolji je strijelac za naše predstavnike u Ligi prvaka bio Valčić sa šest golova, dok je kod domaćina pet upisao Mukhin, svih pet sa sedam metara.

Nakon utakmice je sportski direktor CO Zagreba Vlado Šola komentirao: "Imali smo plan u prva tri kola skupiti šest bodova, kiksali smo u Sarajevu i upisali samo bod. No, ni pet bodova na kontu nije loše. Danas smo pokazali da kad odigramo koncentriran obranu i zatvorimo sredinu protivnik ima velikih problema. To je ono što je u Sarajevu najviše zakazalo. Pred nama je Ciudad Real, veliki rukometni spektakl, trebamo podršku tribina, a mi ćemo srce ostaviti na terenu za pozitivan rezultat."

• Obrisan korisnik08.10.2010. u 00:09
    Kljaic ih danas {juce} nije pustio na degustaciju lokalnih specijaliteta i rezultat je odma vidljiv!
  • Obrisan korisnik07.10.2010. u 21:29