Hattrick Jelića, Tokića i Eleza

Ivana Jurica • subota, 09.10.2010.

U tjednu bez prvenstvenih utakmica Šibenčani su odradili još jednu prijateljsku utakmicu. Protivnik je bio NK Poljičanin, član Splitsko-dalmatinske županijske lige, a Modri su ih ispratili s 12 golova u mreži. Među najboljima bili su trostruki strijelci, napadači Dražen Jelić i Niko Tokić, te povratnik poslije suspenzije Ivan Elez.

Vikend i zauzetost jačih klubova prvenstvenim utakmicama nije omeo šibenskog prvoligaša u odigravanju prijateljske utakmice. Snašli su se Šibenčani, pa su ugostili županijskog ligaša Poljičanin na Šubićevcu. Protivnik po mjeri da se momčad malo razigra, da se isprobaju i neke varijante, te da minutažu dobiju oporavljenici.

“Momci iz Poljičanina su odigrali korektnu utakmicu, bez grubih prekršaja. Isprobali smo neke varijante i danas, vidjeli smo i povratnike Govića, Bulata za koje očekujemo kako ćemo ih u narednim utakmicama moći koristiti i više. Na ovim utakmicama najvažnije je da se nitko ne ozlijedi. Utakmica nam je izuzetno dobro poslužila“, kazao je po završetku utakmice trener Šibenika Vjekoslav Lokica.

Već do 25. minute Šibenik je postigao sedam golova – po tri Jelić i Tokić, te jedan Malčić. U nastavku, Lokica je promijenio gotovo cijelu momčad, ali pogoci su nastavili padati. Novi hattrick u nastavku postigao je Elez koji je ponovno u prvoj momčadi, a po jedan gol upisali su i Alispahić i mladi Blaić, junior Šibenika, trenutno na posudbi u Krki iz Lozovca.

Jedan od onih koji je odigrao cijelu utakmicu je i Ivan Fuštar. Nije igrao na svojoj dosadašnjoj poziciji, već na mjestu stopera. Jako dobro odradio je zadaću: miran, siguran, s kvalitetnim loptama prema naprijed. S našom se konstatacijom složio i Lokica: “To je danas prvi put igrao, međutim, postavljanje je bilo vrlo dobro. Mada dosta je teško reći protiv ovakvog protivnika, ali probat ćemo ga i na treninzima, pa je moguće i da ostane na toj poziciji.“

Poslije duže vremena zaigrali su i Gović i Bulat, a njihovim povratkom u kadar igrača koji konkuriraju za nastupe u službenim utakmicama šibenski je prvoligaš još jači. Nastupa protiv Poljičanina bila su pošteđena trojica igrača: Lee koji se dan ranije ozlijedio na treningu, Božić koji ima upaljenu tetivu i virozni Maleš. Nije bilo ni Jakoliša koji je s U-19 reprezentacijom.

ŠIBENIK: Blažević, Jurčević, Kartelo, Fuštar, Georgievski, Husmani, Gović, Bačelić-Grgić, Malčić, Jelić, Tokić. II. poluvrijeme: Slavica (od 72. Grubelić), Georgievski (od 56. Blaić), Fuštar, Medvid, Elez, Husmani, Bačelić-Grgić (od 56. Spahija), Alispahić, Malčić (od 56. Elez), Jelić (od 56. Vrcić), Tokić (od 56. Radeljić). Trener: Vjekoslav Lokica.

• AAAAAAA09.10.2010. u 20:38
    razocaran san samo 12:0... ajd da je i nas napokon krenilo, u subotu obavezno svi na subicevac, ponovo protiv susjeda, ali splicana...