Granitnom obranom PSG do trećeg mjesta

Maja Giljanović • subota, 16.10.2010.

Obrana Antoinea Kombouarea u novoj sezoni funkcionira kao najbolji satni mehanizam. Nogometaši PSG u svim natjecanjima su nanizali sedam utakmica bez primljenog gola, u devet su kola Le Championnata primili tek šest golova, a večeras su neokrznuti prošli i na gostovanju u Toulouseu i provizorno izbili na treće mjesto na tablici.

Koncem kolovoza igrači Antoinea Kombouarea upali su u crnu rupu i nakon tri poraza uzastopce, u Ligue 1 od Bordeauxa (1:2) i Sochauxa (1:3) i u kvalifikacijama Europske lige od Maccabija (3:4), svog trenera izložili žučljivim kritikama pariške nogometne javnosti.

Reprezentativnu stanu Kombouare je iskoristio na najbolji mogući način, uigrao je momčad, učvrstio obranu i u svom natjecanjima nanizao sedam utakmica bez poraza (od čega pet pobjeda) i sedam utakmica bez primljenog gola. Posljednji u nizu je pao Toulouse, gosti su bili superiorni svih 90 minuta i slavili golovima Sakha u 11. i Erdinga u 56. minuti.

Dvaput su se veselili i navijači Montpelliera čiji su ljubimci otpor Sochauxa golovima Yangambiwe i Belhande slomili u posljednjih 15 minuta prvog poluvremena, a na ostalim terenima strijelci se nisu osobito iskazali.

Auxerreu nije pomoglo ni posljednjih 20 minuta s igračem više nakon isključenja Diarre da se domogne prve pobjede na l'Abbe Deschampsu, Bordeaux je slavio golom Modestea u 19. minuti.

Jedan je gol odlučio i pitanje pobjednika na Velodromeu samo što su se u Marseilleu veselili navijači prvaka i to u 27. minuti nakon gola Remyja, a Caen protiv Monaca i Brest protiv Arles-Avignona nisu pronašli put ka mreži.

Prvi je ovo bod Arles-Avignona u povijesti Le Championnata, a da do njega dođe fenjerašu je pomogla Fortuna koja je u 86. minuti poluvolej Ewola s 25 metara zaustavila na prečki Mervillea.