Bergessio uprskao stvar

Maja Giljanović • nedjelja, 17.10.2010.

Saint-Etienne je u Nici vodio golom Payeta u 11. minuti, ali 10-erostruki francuski prvak je u 22. minuti ostao s devetoricom u polju i u drugom poluvremenu nije izdržao, isključenje Bergessija naplatili su Mounier i Ben Saada. Vedran Runje i Gregory Sertic u Lensu nisu poklekli protiv prvoplasiranog Rennesa koji se remijem na Felix-Bollaertu od Saint-Etiennea odvojio na dva boda.

Saint-Etienne je u Nici bio na pravom putu, ali vodstvo koje je u 11. minuti iz jedanaesterca osigurao najbolji strijelac Le Championnata i novopečeni francuski reprezentativac Payet u vjetar je bacio Bergessio.

Argentinski napadač se u 22. minuti zanio i zbog neopreznog starta na Moulounguiju zaradio (prestrogo) izravno isključenje. Devetorica Les Vertsa u polju izdržala su do poluvremena, zamalo su i podebljala vodstvo, ali Payeta je u 35. minuti zaustavio okvir gola.

U nastavku je Saint-Etienne presjekao prekrasan volej Mouniera u 47. minuti, a Nice je stisnula poput terijera i dobru igru kapitalizirala golom Ben Saade za preokret u 67. minuti.

Nice je pomogla sebi, ali i Rennesu. Lider Ligue 1 je odigrao samo 0:0 u Lensu, ali na koncu može biti zadovoljan rezultatom jer posljednjih je desetak minuta nakon isključenja Doumbije odigrao s igračem manje, a Maoulida je u 65. minuti promašio nepromašivo.

Rennes može žaliti samo za 49. minutom u kojoj je Kembo-Ekoko izašao jedan na jedan na Vedrana Runju, ali bivši hajdukovac nije paničario i skinuo je šut 11-ce Rouge et Noira (Gregory Sertic je za Lens odigrao 59 minuta).

Panika nije uhvatila ni Lorient koji je u 4. minuti golom Danica gubio od Valenciennesa nego su Gameiro u 13. minuti iz jedanaesterca i Diarra u 25. minuti preokrenuli rezultat.