Espanyol s desetoricom pokorio Mallorcu

Ante Zovko • nedjelja, 17.10.2010.

Nedjeljni početak sedmog kola Primere ponudio je četiri prilično nesadržajne utakmice. Mallorca je izgubila bodove na domaćem terenu s igračem više, domaće pobjede upisali su Levante i Santander, dok Deportivo i dalje nema pobjede na kontu.

Mallorca je nakon boda na Camp Nou na svojem terenu dočekala susjeda na tablici, Espanyol, čiji je trener Mauricio Pochettino najavio kako na otok idu po sva tri boda. Za to su domaćima morali postići prvi gol u ovoj sezoni, a u tome su i uspjeli.

U 27. minuti Kevin se loše postavio i srušio Espanyolova Luisa Garciu, a sudac je bez razmišljanja pokazao na bijelu točku. Luis Garcia je i izveo jedanesterac te doveo goste iz Barcelone u vodstvo.

Samo tri minute kasnije Espanyol je ostao s desetoricom na terenu. Osvaldo je u dvoboju s Crespijem prema sucu bio previše neoprezan i zaradio crveni karton zbog opasne igre. Osvaldo se nije olako pomirio sa sumnjivom odlukom pa je prošlo dosta vremena prije nego što je krenuo "pod tuš".

Dakako, gosti su se povukli s igračem manje, dok je porastao posjed lopte kod igrača Michaela Laudrupa. Međutim, i u takvoj situaciji opasniji je bio Espanyol, na početku drugog poluvremena Luis Garcia je opasno zaprijetio, a u 69. Alvaro je bio blizu drugog pogotka. Ipak, promjene nije bilo i Katalonci su proslavili veliku pobjedu koja će im značiti još više budući da je ostvarena protiv momčadi koja je Barceloni uzela bod.

Levante je iskoristio sve slabiju formu Real Sociedada i pobjedom 2:1 bar privremeno ostvario značajan skok na tablici. Prvu veliku priliku za domaće upisao je Sergio pogodivši stativu. Pogodak se ipak trebalo čekati do 60. minute kad je novog prvoligaša u vodstvo doveo Asier Del Horno na Sergiovu asistenciju.

Šest minuta poslije vodstvo Levantea podebljao je Felipe Caicedo, koji je već u 68. minuti ozlijeđen morao napustiti teren. Gosti iz San Sebastiana uspjeli su se trgnuti pa je u 79. smanjio Jeffrey Sarpong, a u 82. minuti Joseba Llorente je glavom umalo poravnao rezultat, no domaćini su se uspjeli obraniti do kraja i uzeli zasluženu pobjedu.

Ni seanse kod psihologa, čini se, ne pomažu igračima Deportiva. U La Coruni je gostovala Osasuna i izvukla bod pa je tako domaćin i nakon sedmog kola bez pobjede. U 35. minuti Deportivo je stekao brojčanu nadmoć nakon isključenja Javiera Camunasa, ali ni to nije pomoglo.

Deportivo je imao inicijativu, uputio čak 22 udarca, od čega deset u okvir gola, ali je Osasunin vratar Ricardo spašavao u čak devet navrata. Gosto su uspjeli i rastrgati igru čestim prekršajima pa ih je na kraju s obje strane bilo čak 37.

Još jednu siromašnu utakmicu u nedjeljnom poslijepodnevu odigrali su Racing i Almeria. Na El Sardineru publika nije vidjela ništa posebno zanimljivo sve do 33. minute. Tada je Pedro Munitis povukao potez odluke i presudio gostima za minimalnu pobjedu i bijeg s dna ljestvice.

• JeremijaX17.10.2010. u 20:04
    Nevjerojatno kako sportnet u pobjedničkom nizu uvijek stavi u ponudu parove u kojima favoriti gube :D