Primera División, 7. kolo, 17.10.2010, 21:00 h
Sporting Gijón 2:0 Sevilla
Sevilla

Sporting dobio, Biliću poništen gol

Ante Zovko • nedjelja, 17.10.2010.

Sporting je u posljednjoj nedjeljnoj utakmici sedmog kola Primere svladao Sevillu 2:0, a svoj je obol u pobjedi dao i Mate Bilić. U desetak minuta koliko je dobio poništen mu je pogodak, a nakon toga stiglo je i dodatno razočaranje.

Momčad Mate Bilića na svojem je terenu izvojevala veliku pobjedu kojom će se 18. popeti na 11. mjesto prvenstvene tablice. Sevilla je tijekom susreta na trenutke djelovala mnogo bolje, no napadači nisu imali svoj dan.

Sporting je utakmicu počeo bez Bilića, koji je svoju priliku čekao s klupe. U četvrtoj minuti Miguel de las Cuevas izvukao je iz Palopa fantastičnu obranu, ali već minutu kasnije vratar Seville morao je vaditi loptu iz mreže.

Gaston Sangoy pokupio je loptu od Alberta Rivere i poslao je preko Palopa za vodstvo. Sevilla, bez Jesusa Navasa, čekala je prvu veliku priliku do 29. minute. Luis Fabiano se probio, Juan Pablo ga je omeo, a udarac Alfara je neprecizan.

Brazilski napadač ponovno je u glavnoj ulozi u 33. minuti. Lijepim ga je proigravanjem pronašao Romaric, ali Fabiano puca ravno u vratara domaćih.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Sevilla udarcem Perottija koji je prohujao iznad prečke. No, već minutu poslije, u 50. minuti Castro kažnjava goste na ubačaj Carmela i postavlja 2:0 u trenucima kad je bilo izglednije da će pasti izjednačenje.

U 53. minuti Sangoy je izbjegao ofsajd-zamku, svladao i Palopa, ali je treći gol atraktivnom intervencijom glavom spasio Alexis. U 80. minuti strijelca Sangoya zamijenio je Bilić i odmah unio živost u domaći napad.

Tri minute nakon ulaska zabio je gol i već počeo slaviti skidanjem dresa, ali je gol poništen zbog zaleđa, dok je Bilić kažnjen žutim kartonom. U 87. minuti hrvatski je reprezentativac ponovno u akciji - sjajnom obranom treći gol ipak spašava Palop i tako zaključuje zanimljivi okršaj u Gijonu.

Posljednju utakmicu sedmog kola u ponedjeljak igraju Hercules i Villarreal. Ako pobijedi, Dinamov protivnik iz Europske lige skočit će na vrh Primere.