Primera División, 7. kolo, 18.10.2010, 21:00 h
Hércules
Hércules 2:2 Villarreal
Villarreal

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 18.10.2010.

Utakmicom između Herculesa i Villarreala završeno je sedmo kolo Primere. U vrlo bogatom prvom poluvremenu gledatelji su vidjeli tri gola i jedan crveni karton. Drugo poluvrijeme je također bilo zanimljivo te je u tom razdoblju postignut jedan gol, a sudac je pokazao dva crvena kartona. Utakmica je na kraju završila bez pobjednika, 2:2. Tako Dinamov protivnik u Europskoj ligi, Villarreal, nije uspio svladati Hercules i preuzeti vrh Primere...

U sastavu Herculesa od prve minute su se našla tri velika ovoljetna pojačanja: Trezeguet, Valdez i Drenthe, a napad Villarreala predvodili su Nilmar i Rossi. Prvih desetak minuta prošlo je u klasičnom ispitivanju snaga te se igra uglavnom odvijala na sredini terena, a najzanimljiviji detalj u tom razdoblju bio je žuti karton kojeg je dobio branič Herculesa Noe Pamarot.

Žuta podmornica imala je u 18. minuti dvije dobre prilike da dođe u vodstvo. Prvo je Marcos Senna iz daljine isprobao svoj udarac, ali domaći vratar nije se dao iznenaditi. Međutim, u nastavku akcije odličnu priliku imao je Nilmar. Dobro se oslobodio svog čuvara, silovito pucao, ali je njegov udarac zatresao prečku domaćeg gola te su na semaforu i dalje svijetlile dvije nule.

Nova velika prilika Villarrealu ukazala se u 23. minuti. Dugu loptu dobro je prihvatio Nilmar i sjurio se prema golu Herculesa. Prošao je vratara Calatayuda, ali mu je lopta malo pobjegla te je pogodio vanjski dio mreže. Promašaje gostiju domaćini su kaznili u 26. minuti. Drenthe je izveo slobodan udarac, gostujuća obrana je zaspala, a loptu je prihvatio Valdez i poslao je iza leđa Lopeza. Međutim, Villarreal se nakon tri minute vratio u igru. Loptu je s desne strane po zemlji ubacio Angel, na drugoj strani je dočekao Joan Capdevila i lagano je poslao u praznu mrežu.

U 32. minuti Villarreal je bio blizu potpunog preokreta. S vrha šesnaesterca lukavo je potegao Rossi, domaći vratar uspio je dotaknuti loptu te se ona od vratnice odbila pred stopere Herculesa koji su otklonili opasnost. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena stadion Estadio Jose Rico Perez je još jednom "eksplodirao" jer je Trezeguet doveo Hercules u vodstvo. Desnom stranom prošao je Drenthe, a u kaznenom prostoru Villarreala loše je reagirao Angel. To je iskoristio iskusni Francuz te je lijepo matirao gostujućeg golmana.

A onda se Trezeguetu dogodilo isto ono što i našem Ivanu Klasniću u subotu. Naime, par minuta nakon što je zabio gol, Trezeguet je dobio crveni karton te je morao napustiti igru. Ne treba posebno ni spominjati kako su domaći navijači na odmor ispratili suca Cesara Muniza Fernandeza. Odmah na početku drugog poluvremena u odličnoj prilici našao se Nilmar, a dobrom obranom se istaknuo vratar Herculesa.

S igračem više Villarreal je potpuno zagospodario terenom u nastavku utakmice te se Hercules grčevito borio da obrani svoj gol, a odličnom je reakcijom u 55. minuti Calatayud obranio udarac Rossija, međutim, bilo je pitanje do kada će domaća obrana odolijevati gostujućim napadima. Otpor Herculesa trajao je do 63. minute, a onda je za 2:2 zabio Borja Valero. Hercules je čekao svoju priliku iz kontre i dočekao je u 70. minuti. Drenthe je primio loptu na centru i u sprintu je vodio do gostujućeg gola, uspio je Nizozemac na kraju i solidno pucati, ali vratar Villarreala odbio je loptu u korner.

U zadnjih deset minuta utakmice došlo je do potpunog preokreta što se tiče broja igrača na terenu. Naime, u samo dvije minute Villarreal je dobio dva crvena kartona. Prvo je igru napustio Borja Valero, a nakon njega pod tuš je otišao i stoper Mateo Pablo Musacchio. Strasti su se do kraja susreta smirile te je vrlo zanimljiva i sadržajna utakmica završila rezultatom 2:2. S obzirom na sve što se događalo na terenu tijekom 90 minuta, podjela bodova na kraju je i najpravedniji ishod.

• Obrisan korisnik19.10.2010. u 10:15
    obozavam kad mali klubovi pokazu zube:-))
  • Obrisan korisnik19.10.2010. u 00:53
    sa ovim kamikazama novopridošlicama u primeri će izgleda "velikima" biti teško jer ih još niko od tih "velikih" nije pobjedio. Zanimljiva ekipa
  • Obrisan korisnik19.10.2010. u 00:37