Liga prvakinja - Skupina D, 2. kolo, 17.10.2010, 15:25 h
Győri Audi ETO KC 27:25 Podravka Vegeta
Podravka Vegeta

Poraz Podravke u Györu

Josip Piršljin • nedjelja, 17.10.2010.

Svoj drugi poraz u skupini D Lige prvakinja rukometašice Podravke Vegete upisale su na gostovanju u Györu gdje je domaćin slavio rezultatom 27:25.

Unatoč dobroj igri protiv izuzetno jake mađarske ekipe, Podravka niti u svom drugom nastupu u ovogodišnjoj Ligi prvakinja nije uspjela doći do bodova. Za razliku od susreta protiv Krima u prošlom kolu, Podravka je bila u igri do samog kraja i uz malo sreće mogla je izbjeći novi poraz. Time je naš predstavnik ostao na posljednjoj poziciji u skupini, a u sljedećem kolu očekuje ih još jedno teško gostovanje, ovaj put u Rusiji kod Zvezde iz Zvenigoroda.

Domaće rukometašice su pred 2800 gledatelja dobro otvorile utakmicu i planirano povele s nekoliko golova razlike. U osmoj minuti dolaze do vodstva od 5:2 i tu prednost drže kroz većinu susreta. Podravkašice pokušavaju smanjiti prednost, no Györ dobrom igrom u napadu ostaje odvojen na plus tri. Ipak, Podravka poboljšava i obranu i napad, te sredinom prvog poluvremena polako sustiže rezultat.

Koprivničanke do izjednačenja dolaze prvi put u 25. minuti kada sjajnim potezom Svitlana Pasičnik postiže pogodak iz okreta i postavlja 14:14. Dvije minute kasnije Podravkašice se još drže na 15:15, no onda u razmaku od desetak sekundi Pasičnik i Nikčević zarađuju dva isključenja. Rukometašice Györa tu situaciju su odlično iskoristile i postigle tri pogotka čime su na odmor otišle s vodstvom od 18:15.

Podravka izuzetno loše ulazi u nastavak utakmice kada u početnih osam minuta drugog poluvremena postižu samo jedan pogodak, a domaće igračice četiri i time dolaze do najvećeg vodstva na utakmici od šest razlike (22:16). No, nakon tog lošeg razdoblja, Koprivničanke bitno popravljaju igru i serijom 6:1 uspijevaju smanjiti prednost Györa koja je u 47. minuti pala na samo jedan gol.

Isključenje Anite Gaće malo je poremetilo potpuni povratak Podravke, a najveću priliku za izjednačenje imale su u 51. minuti kada Nikica Pušić nije uspjela poentirati iz sedmerca. Do kraja susreta naše rukometašice imale su još dosta šansi za poravnanje rezultata, no nisu bile precizne u napadima, te je Györ na kraju slavio 27:25. Vesna Milanović-Litre i Sandra Nikčević bile su najefikasnije u gostujućim redovima s postignuta četiri pogotka, dok je za Györ najbolja bila Ana Gros s osam zgoditaka. Hrvatske vratarke skupile su 11 obrana, a mađarske 16.