Rakitić dvije asistencije, Raul dva gola

Borna Rupnik • srijeda, 20.10.2010.

U skupini B Lige prvaka gosti su postigli tek jedan gol i ostali potpuno praznih ruku, a svoj je obol pobjedi Schalkea dao i hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić...

Schalke - Hapoel Tel Aviv 3:1
(Raul 3', 58', Jurado 68'/Shechter 90+3')

Slabe prvenstvene rezultate momčad iz Gelsenkirchena ne reprizira u Ligi prvaka i već po drugi puta uzima sva tri boda. Igrala se treća minuta kada se Raul našao sam ispred Enyeame, a španjolska legenda tu ne griješi.

Potvrda domaće pobjede stigla je u nastavku susreta, i to nakon što je Magath u 53. minuti na travnjak poslao Rakitića, koji se oporavio od udarca u glavu. Našem je nogometašu trebalo samo pet minuta da namjesti Raulu drugi pogodak, potom se pokušao i sam upisati u strijelce, a u 68. minuti dostavio je loptu drugom Španjolcu, Juradu, koji precizno gađa rašlje za nedostižnih 3:0.

Hapoel je na kraju ipak stigao do počasnog gola. Duboko u sudačkoj nadoknadi dovoljno se spretno ispred Neuera snašao Schechter. Schalke sa šest bodova drži drugo mjesto na tablici.

Lyon - Benfica 2:0
(Briand 21', Lopez 51')

Lyon je maksimalan učinak u elitnom europskom klupskom natjecanju zadržao protiv gostiju iz Portugala. Nakon aktivnijeg ulaska Benfice u dvoboj na Gerlandu, vodu je na francuski mlin skrenuo Briand, glavom skrenuvši ubačaj Michela Bastosa u mrežu.

Posao je Lyonu krajem prvog poluvremena olakšalo isključenje Gaitana zbog drugog žutog kartona, a brojčanu je nadmoć u 51. minuti okrunio Lisandro iz drugog pokušaja, nakon što je Briand zakuhao situaciju udarcem koji je pogodio okvir gola.

Rezultat se više nije mijenjao, a Lovren je zbivanja na terenu pratio među pričuvama.

• Obrisan korisnik21.10.2010. u 01:04
    Raul king si bio i ostao, samo trpaj. Kako stvari stoje ako budu drugi u grupi može se desiti da idu na Real. Ne smijem ni zamisliti tekmu u kojoj bi Raul igrao protiv Reala, a ne sumnjam da je toliki profesionalac da kad bi mu se ukazala šansa zabio i svom Realu.
  • Obrisan korisnik21.10.2010. u 00:33