Hemofarm siguran u Vršcu

Vedran Babić • petak, 22.10.2010.

U prvoj utakmici četvrtog kola NLB lige Hemofarm je na svom parketu došao do treće pobjede savladavši Široki 92:82.

Hemofarm je opravdao ulogu favorita i popravio svoj omjer na 3-1 dok je Široki pao na 1-3. Početnih 8:2 za domaćina Široki je okrenuo na 12:11 u svoju korist, nakon čega je Hemofarm na krilima Maraša i Borisova u devetoj minuti poveo 23:14 da bi dvicom Šutala prvi period zaključio s plus deset (28:18).

Raspoloženi domaćini brzo su pobjegli i na 16 razlike, no do poluvremena gosti su se ipak malo trgnuli i uspjeli smanjiti deficit na devet koševa (48:39). Krstović i Savović ušli su u finu seriju te je uglavnom njihovim koševima Hemofarm u 25. minuti poveo sa 17 razlike, 61:44.

Goste su od puno većeg zaostatka spašavali tek Grgat i Morović, koji su utabali put prema ponovnom smanjenju razlike ispod deset koševa. Ipak, početkom posljednje četvrtine Hemofarm se ponovno odlijepio na 16 razlike i tu je priči bio kraj. Široki se u 36. minuti primaknuo na minus osam, a u 39. minuti i na minus sedam, no više od toga nije mogao.

Najefikasniji igrač domaćih bio je Milan Mačvan s 18 koševa i šest skokova dok je Krstović ubacio 15. Goste je predvodio Grgat sa 17 koševa i osam skokova, a Ramljak i Pilepić su postigli po 12.