NLB: Prvi poraz Mrava

Mirza Seferagić • subota, 23.10.2010.

Košarkaši KK Zagreba doživjeli su prvi poraz u ovoj sezoni NLB lige u gostima kod Krke, a bilo je 65:63 za domaćine. Utakmica je bila neizvjesna do samoga kraja, a onda je pobjedu Krki donio Zoran Dragič košem za 65:63 nekoliko trenutaka prije kraja. Kruno Simon je pokušao pogoditi iz daljine za pobjedu, no promašio je te bodovi ostaju u Sloveniji.

Mravi su dobro ušli u utakmicu te su u prvoj četvrtini stalno držali malu prednost, te su taj su dio igre dobili s 19:14, a posljednji je koš postigao Luka Žorić zakucavanjem. Međutim, u drugoj četvrtini dolazi do malog pada u igri gostiju što domaći koriste za seriju 10:0 te prelazak u vodstvo koje su i održali do kraja poluvremena (34:30).

I u nastavku susreta nastavila se teška borba, a obje se momčadi nisu iskazale u napadačkim akcijama te je treća četvrtina otišla na stranu gostiju s 15:13. Najveća prednost domaćih bila je +13 (45:32) kada je Goran Ikonić pogodio jedno od dva slobodna bacanja. No, potom su gosti napravili seriju 9:0, a potpuni povratak u susret donio je Žorić pogodivši za samo -2 (45:47) pred sam kraj treće četvrtine.

Početkom posljednjeg dijela igre domaći ponovno odlaze na +5 tricom Simona Petrova (50:45), a nakon njega i Kruno Simon također pogađa za tri poena. No, Jure Balazić odmah u sljedećem napadu pogađa tricu za domaće te se činilo da će domaći u tom trenutku pobjeći na još veću prednost.

Nešto više od minute do kraja susreta Mario Kasun položio je za vodstvo Mrava od 57:55, no odmah nakon toga Petrov pogađa tricu za vraćanje vodstva. U posljednjoj se minuti izvodilo podosta slobodnih bacanja, a nekoliko sekundi do kraja domaći odlaze na 63:60 kada je oba slobodna bacanja pogodio Dragiša Drobnjak. Nakon toga trener gostiju Denis Bajramović poziva minutu odmora nakon koje Simon pogađa tricu za izjednačenje. Potom su domaći pozvali minutu odmora, a kad je igra nastavljena lopta je došla u ruke Zorana Dragiča koji pogađa za dva te donosi Krki pobjedu jer, nakon toga, Kruno Simon nije pogodio iz velike daljine.

Domaće je predvodio Petrov s 11 poena, a dobri su bili i Drobnjak i Pavić s po deset koševa. Kod Mrava je najbolji bio Kasun s 22 poena i sedam skokova, a opet je odličnu utakmicu odigrao i Alex Renfroe s 13 poena, osam skokova, četiri asistencije i četiri osvojene lopte. Žorić je dodao 16 poena, a povratnik u momčad Damir Mulaomerović postigao je dva poena uz pet asistencija.