Zadrani došli do prve pobjede

Lovro Štrbinić • subota, 23.10.2010.

U četvrtom ovosezonskom nastupu zadarski košarkaši po prvi put su okusili slast pobjede. U svojoj dvorani bili su bolji od dosad neporaženog Nymburka, a do pobjede su došli kontrolirajući rezultat tokom cijele utakmice.

Tri prve utakmice Zadra u NLB ligi bile su neuspješne, ali u četvrtoj su protiv dobre ekipe Nymburka pokazali nešto bolju košarku i ponajviše na krilima Marka Cara došli do vrijednog trijumfa rezultatom 73:60.

Već je prva četvrtina bila pokazatelj u kojem će smjeru krenuti ova utakmica jer je Zadar od početka preuzeo vodstvo i pomalo ga povećavao ne dopuštajući gostima da se vrate u rezultatski egal. Na kraju prve četvrtine Zadar je vodio s +6, dok je do poluvremena ta razlika još rasla, te je domaćin na odmor otišao s 11 poena prednosti.

U drugom dijelu ista priča i vrlo slično odstojanje Zadrana na petnaestak koševa razlike. Jedina moguća opasnost bila je dvije minute prije kraja kada Nymburk s nekoliko vezanih koševa došao na -6, ali novu neizvjesnu završnicu Zadrani ipak nisu dopustili i s novih nekoliko koševa postavili su konačni rezultat.

U redovima domaćina najučinkovitiji je bio Marko Car s 23 poena, kojima je pridodao sedam skokova i četiri asistencije. Osim njega samo je još jedan igrač Zadra dosegnuo dvoznamenkaste brojke u rubrici koševa, a to je bio Jakov Vladović s 11 poena. U redovima gostiju efikasniji os ostalih bio je Simmons s 14 koševa, dok je zanimljiv učinak od sedam koševa, te isto toliko skokova i asistencija imao Necas.