Premiership, 10. kolo, 30.10.2010, 18:30 h
Manchester United 2:0 Tottenham
Tottenham

Tottenham pao uz fantomski gol Nanija

Marin Vuković • subota, 30.10.2010.

"Nikad jači Tottenham", kako ga je nazvao Alex Ferguson uoči utakmice na Old Traffordu, odigrao je protiv Manchester Uniteda vrlo dobru utakmicu, ali je ishod na kraju bio identičan brojnim prethodnima. Crveni vragovi uknjižili su tri boda pobjedom od 2:0, no puno će priče još biti o kontroverznom drugom pogotku domaćina, koji po svemu sudeći nije trebao biti priznat.

Tottenham se na Old Traffordu pokazao u dobrom svjetlu, imao svoje prilike i mogao iz utakmice s Manchester Unitedom izvući više od poraza. Dok je igrao Rafael van der Vaart, Spursi su Unitedu stvarali dosta nevolja, no izlaskom Nizozemca zbog ozljede nestala je i udarna igla Tottenhama, pa je domaćin više-manje bez problema priveo utakmicu kraju.

Od hrvatskih reprezentativaca u redovima Tottenhama ponovno je zaigrao samo Luka Modrić, dok je Niko Kranjčar cijelu utakmicu još jednom odgledao s klupe, nije dobio priliku ni nakon izlaska Van der Vaarta petnaestak minuta prije kraja. Vedrana Ćorluke i Stipe Pletikose nije bilo u konkurenciji za momčad.

Susret je krenuo silovito i već nakon nekoliko minuta Ji-Sung Park je dobro zatresao vratnicu Gomesova gola. Ni gosti nisu ostali dužni, u devetoj minuti s dvadesetak je metara potegao Van der Vaart i uzdrmao okvir gola Manchester Uniteda. Igralo se lijepo, dinamično, uz puno atraktivnih kombinacija i bilo je jasno kako ova utakmica ne može završiti bez pogodaka.

Tako je i bilo, u 31. minuti slobodan udarac izveo je Nani, a u šesnaestercu se najbolje snašao Nemanja Vidić i preciznim udarcem glavom svladao nemoćnog Gomesa. Usprkos zaostatku od jednog pogotka, Spursi se nisu predavali, a najbliže pogotku bio je upravo Luka Modrić, čiji je fantastičan udarac s ruba kaznenog prostora još boljom obranom skinuo Edwin van der Sar.

Iako je i drugi dio krenuo kako je završilo prvo poluvrijeme, s vremenom tempo utakmice je pao i prilike pred vratima bile su sve rjeđe. United se zadovoljio pogotkom prednosti, Alex Ferguson je izvukao Dimitra Berbatova i u igri ostavio samo Chicharita, a Spursima je nedostajala ona posljednja lopta koja bi unijela nered u obrambenu liniju Uniteda.

A onda, šest minuta prije kraja, trenutak o kojem će se pričati sljedećih nekoliko dana. Nani je srušen u šesnaestercu gostiju, no glavni sudac Mark Clattenburg odmahnuo je rukom i pokazao neka se igra nastavi. Vratar Spursa Heurelho Gomes spustio je loptu na travnjak i dok je gledao kome će dodati, dotrčao je Nani i gurnuo loptu u praznu mrežu.

Pomoćni sudac podigao je zastavicu signalizirajući da pogodak ne treba biti priznat, no nakon razgovora Clattenburg poništava njegovu odluku i svejedno priznaje pogodak. Ponovljene snimke pokazale su da je Nani nakon nedosuđenog prekršaja igrao rukom i igra je trebala biti zaustavljena, no kako Clattenburg nije dosudio slobodan udarac dopustio je Naniju da postigne, po svemu sudeći neregularan, pogodak.

Spursi nakon ovog poraza ostaju peti s 15 osvojenih bodova, a Manchester United i dalje je neporažen u svim natjecanjima, no za vodećim Chelseajem zaostaje još uvijek velikih pet bodova.

• Obrisan korisnik02.11.2010. u 09:52
    Ako nije dosuđena ruka, onda je gol ok, zašto neregularan!!!???
  • The_Killer_000701.11.2010. u 10:39
    bolje brani pletikosa od gomesa
    The_Killer_0007
  • The Phantom31.10.2010. u 20:05
    Mislija san i ja tako dok nisan svatija da ništa ne vridi ako 80 iljada ljudi na stadionu i koji miljon gledatelja vidi ruku, ako sudac ne vidi, računa se samo mišljenje cijenjenog glavnog suca
    The Phantom
  • Obrisan korisnik31.10.2010. u 18:39
    A ja mislio da su bitna pravila, i pridržavanje istih..
  • The Phantom31.10.2010. u 18:29
    Nije bitno je li bila ruka ili nije, bitno je ono sta je glavni sudac vidija i sudija i amen