Primera División, 9. kolo, 30.10.2010, 22:00 h
Barcelona
Barcelona 5:0 Sevilla
Sevilla

Mirza Seferagić • nedjelja, 31.10.2010.

Leo Messi i David Villa postigli su po dva pogotka dok je jedan postigao Dani Alves za veliku pobjedu Barcelone nad Sevillom od 5:0. Andalužani su bili u podređenom položaju tokom cijele utakmice, a krajem prvog poluvremena su ostali i s igračem manje, pa se od njih nije niti mogao očekivati neki bolji rezultat.

Igrači Josepa Guardiole su furiozno ušli u utakmicu, a prvu je priliku već u prvoj minuti imao Xavi, no njegov je udarac prošao pored desne vratnice gola Javija Varasa. Ali, samo tri minute kasnije, svoj je prvi pogodak na utakmici postigao Leo Messi te se već tada moglo vidjeti da gosti neće dobro proći u večerašnjoj utakmici.

No, u 9. minuti solidnu je priliku imao napadač Seville Luis Fabiano, ali nije uspio pogoditi okvir gola te je lopta završila u gol-autu. A najbolja prilika gostiju na utakmici dogodila se u 23. minuti kada je Perotti uputio jedan centaršut na drugu vratnicu gdje se našao Capel koji puca iz prve, no sjajno je reagirao Valdez na vratima Barcelone. Gosti do kraja utakmice nisu uspjeli ozbiljnije priprijetiti golu domaćih.

Vezane vijesti

A samo minutu nakon ove velike prilike Seville, Katalonci su poveli s 2:0 nakon vrlo lijepog pogotka Davida Ville koji je s desne strane šesnaesterca uputio sjajan udarac lijevom nogom, a lopta je odsjela na daljnjoj vratnici gostujućeg gola te se odbila u mrežu. Zaista krasan potez Ville. Sve šanse Seville za neki pozitivan rezultat u ovoj utakmici nestale su u 45. minuti kada je drugi žuti karton zaradio Francuz Konko nakon prekršaja na Pedru. Prvi žuti karton Konko je dobio samo tri minute ranije zbog prekršaja nad Sergiom.

U 53. minuti je za 3:0 pogodio bivši igrač Seville Dani Alves koji je iskoristio veliku pogrešku Romarica koji je išao glavom vratiti loptu svom vrataru, no nije primjetio Alvesa koji je potom s lakoćom prebacio Varasa za veliko vodstvo.

Desetak minuta kasnije Messi je postigao svoj drugi pogodak, a to je učinio na način da se prvo izborio za jednu loptu na sredini terena te se, u svom prepoznatljivom slalomu, sjurio prema golu gostiju, a onda je opalio s 18 metara u donji lijevi kut Varasovog gola za 4:0.

Konačnih 5:0 postavio je David Villa gotovo identičnim pogotkom kakvog je postigao i Messi. Udaljenost je bila otprilike ista, a i Villa je ljevicom pospremio loptu u mrežu.

Barcelona je bila vrlo uvjerljiva u ovoj utakmici, a to pokazuju i neki statistički podaci. Katalonci su na vrata Seville uputili 18 udaraca od čega deset u okvir dok su gosti uputili tek tri udarca prema Valdezu od čega jedan u okvir. Barca je u prvom poluvremenu imala loptu u svom posjedu čak 71 posto vremena, pa se može reći da je ovo bila vrlo zaslužena pobjeda Katalonaca.

• The Phantom31.10.2010. u 17:49
    Oduševljen sam, ne znam šta reć! Ovo je Villa kojeg priželjkujem u Barci, prikazuje partije koje je pružao u Valencije u Španjolske. Messi briljantan u svakom svom dodiru s balunom. 4. gol je epski, 16 sekundi od Valdesa do lopte u mreži. Svaka čast momci!
    The Phantom
  • The Phantom31.10.2010. u 17:41
    BARCELONAAA!
    The Phantom
  • Obrisan korisnik31.10.2010. u 15:54
    senzacionlano. gledao sam utakmicu. od prve minute kad su stisnuli več sam znao da se neče sevilla dobro provest na Camp Nou. villa, majstoreeeee, senzacionalno i prvi i drugi pogodat, drugi je više onako u stilu messija prošao. messi, maestralno. OPET VI REALOVCI? JA ČU IZGUBIT ŽIVCE OD VAS!!!!!... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik31.10.2010. u 09:22
    I ja sam očekiva Thiaga, ali valjda Pep mora tu izrotirat Mascherana i Keitu. Svakako Xavija će se već ove sezone štedit di god može.
  • Obrisan korisnik31.10.2010. u 09:03
    E ovo je utakmica Barcelone kakvu čekam, ovo je moć, sila, lipota, efikasnost. Fenomenalno. Cila ekipa je igrala odlično od prvog do zadnjeg, ali igra. Budu li igrali na 80% ovavog ritma metla svima drugima. Je Sevilla je loša, a Murcia već pet godina igra ligu prvaka. Bravo Barca, sad se Villi... [više na forumu]