Primera División, 9. kolo, 01.11.2010, 21:00 h
Mallorca
Mallorca 2:1 Levante
Levante

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 01.11.2010.

Deveto kolo Primere zatvoreno je utakmicom između Mallorce i Levantea. Favorizirana Mallorca našla se u rezultatskom zaostatku u prvih 45 minuta, ali je u drugom poluvremenu uspjela preokrenuti rezultat te je pobijedila 2:1...

Momčad Michaela Laudrupa na svom je terenu dočekala Levante u želji da nastavi svoj pozitivan niz. Odmah od početka utakmice Mallorca je nametnula svoj ritam igre te je nizala priliku za prilikom, ali udarci Jonathana De Guzmana i Fernanda Cavenaghija nisu pronašli put do gostujućeg gola.

Blizu pogotka Mallorca je bila u 24. minuti, ali je udarac De Guzmana zatresao gredu protivničkog gola. Nakon niza propuštenih prilika, uslijedila je kazna i šok za domaće navijače. Naime, u 26. minuti je Levante poveo zahvaljujući pogotku Cristiana Stuanija, a asistent je bio Valdo.

Pokušali su domaćini do kraja prvog poluvremena poravnati rezultat, ali svi njihovi pokušaji bili su neprecizni te se na pauzu otišlo s minimalnom prednošću Levantea. Drugo poluvrijeme nastavilo se s pritiskom Mallorce, a gostujuća obrana uspješno je zaustavljala sve napade domaćina.

Ipak, Mallorca je uspjela izjednačiti u 64. minuti, a vratara Levantea matirao je Michael Pereira. Nakon izjednačenja Levante je pokušao ponovno doći do vodstva pa su tako udarac isprobali Juanlu i strijelac Stuani, međutim, nije došlo do promjene rezultata.

Do kraja utakmice uglavnom se igralo pred gostujućim vratima. Mallorca je stalno napadala i to joj se isplatilo pet minuta prije kraja utakmice. Tada je mrežu Levantea zatresao Kamerunac Pierre Webo i tako oduševio domaće navijače. Pobjeda Mallorce je sasvim zaslužena, a nadmoć domaćina pokazuje i statistika po kojoj je Mallorca uputila devet udaraca u okvir protivničkog gola, dok je Levante samo četiri puta zaprijetio vrataru Mallorce.

• Obrisan korisnik02.11.2010. u 00:20
    Svaka čast, uostalom nije lako Realom i Barcom igrati neodlučeno. Taj Laudrup je faca.