Primera División, 9. kolo, 30.10.2010, 20:00 h
Hércules 1:3 Real Madrid
Real Madrid

Real prošao i Hercules

Lovro Štrbinić • subota, 30.10.2010.

Još je jednu zahtjevnu prepreku u španjolskom prvenstvu prošao madridski Real. Ovaj put stradao je Hercules, a pobjeda je došla tek u zadnjih deset minuta kada je s dva pogotka potvrdio nezaustavljivi Cristiano Ronaldo.

Nakon devet odigranih utakmica Real i dalje ne zna za poraz i zasigurno će i nakon ovog kola predvoditi karavanu španjolskih prvoligaša. Igrači Herculesa nisu uspjeli iskoristiti rano vodstvo, a gosti su do pobjede došli uglavnom zahvaljujući dvostrukom strijelcu Cristianu Ronaldu.

Odmah na startu utakmice domaćini su Madriđanima priuštili šok i preko Trezegueta u trećoj minuti došli u vodstvo. Dodavač prilikom tog pogotka bio je Cortes. Unatoč pokušajima igrači Reala nisu u prvom poluvremenu uspjeli matirati vratara domaćina i na odmor se odlazi s minimalnom prednošću Herculesa.

Vezane vijesti

No, u drugom dijelu domaćini nisu mogli dugo izdržati pa tako nakon sedam minuta igre Madriđani poravnavaju rezultat. Ronaldo je pucao, vratar kratko odbio, a na loptu natrčao Angel di Maria i poslao je u mrežu za 1:1. Poslije tog pogotka Real je još pojačao svoje napade i lopta je uglavnom kružila oko kaznenog prostora domaćina.

Takva igra isplatila se tek u 82. minuti. Marcelo je lijepo prošao po boku, ušao u šesnaesterac i poslužio Benzemu. Dobar udarac Francuza brani Calatayud, a na odbijanac najbolje reagira Ronaldo i dovodi svoj klub u vodstvo. Samo četiri minute poslije golgeterski konto Portugalca se podebljao kada je loptu dodanu od Benzeme ponovno pospremio iza vratara domaćina. Bila je to sedma pobjeda Reala u devet odigranih utakmica.

• Obrisan korisnik02.11.2010. u 20:48
    Aaaaa, hajde ne cijepidlači, desiće se još Herkulesa do kraja sezone, nadam se. Ima nas dosta demagoga pa kažemo da je ček i bolni poraz 2-6 slučajnost, nisam dobro pratio na koju si tekmu mislio, pa sam mislio da si i te jedan od takvih. Najbolji navijači su oni koji najžešće bodre svoje kad i... [više na forumu]
  • Vugi702.11.2010. u 19:56
    Pa ne sramotim ja, nego ti koji ne znaš da ja pričam o utakmici Barcelona - Hercules (Drenthe=igrač Herculesa)
    Vugi7
  • Obrisan korisnik02.11.2010. u 16:55
    Taj Drenthe je radio poveću pomutnju Alvesu na Camp Nou kad su dobili 2:0. A ti pričaj nešto. [/QUOTE] Vugi ne sramoti nas, ne hvali bilo koga od naših u tekmi koju smo izgubili 2-0, još uz to kući. Bolj je pametno prećutati, nego glupo govoriti.
  • Obrisan korisnik01.11.2010. u 22:04