Runje zaustavio prvaka

Antonija Pavlić • nedjelja, 14.11.2010.

Pobjedom nad Caenom u 13. kolu Ligue 1 Lille je skočio na drugo mjesto ljestvice, približivši se Brestu koji je pak samo remizirao sa Sochauxom..

Uvjerljivom prezentacijom i isto takvom pobjedom nad Caenom na stadionu Michel d'Ornano nogometaši Lillea pomaknuli su se na drugo mjesto prvenstvene ljestvice, gdje su se smjestili s istim brojem bodova kao i Montpellier te bodom manje od senzacionalno vodećeg Bresta.

Odlična večer senegalskog internacionalca Moussa Sowa gostima je već u prvom poluvremenu podarila osjetno vodstvo - Sow je zabijao u 25., 35. i 45., a tek je Youssef El Arabi pet minuta prije kraja prvoga dijela Caenu uspio ponešto "ublažiti muke". U drugom poluvremenu mreže se dugo nisu tresle, ali u sučevom vremenu Gervinho i Franck Beria postavili su konačnih 5:3.

Čuvar mreže hrvatske nogometne reprezentacije Vedran Runje kod aktualnog francuskog prvaka Marseillea izborio je vrijedan bod u 13. kolu Ligue 1, petu utakmicu u nizu ostavši neporažen. U šestoj minuti nogometaši Didiera Deschampsa dolaze u vodstvo zaslugom Stephana Mbie, no podjelu bodova u 58. minuti ipak je uspio isposlovati Eduardo Ribeiro.

Nakon tri kola suše konačno je pak pobijedio Bordeaux, žrtvom na svome stadionu učinivši Nancy. U 21. minuti vodstvo izabranicima Jeana Tigane donio je Lamine Sane, a osam minuta prije isteka 90. poravnao je Efoulou. No, u posljednjim trenucima utakmice iz slobodnog udarca puni plijen svojoj je momčadi podario Čeh Jaroslav Plašil.

Na gostovanju kod trenutačno vodeće momčadi lige, Sochaux je upisao prvi gostujući bod. Brest je od 22. minute čak i gubio nakon što je mrežu pogodio Brown Idey, ali petnaestak minuta kasnije "sramotu" je ipak spriječo Nolan Roux. Ogledavanje snaga Valenciennesa i St. Etiennea odgođeno je, pak, zanimljivo, zbog loših vremenskih uvjeta.