Pranjić asistent, Bayernu derbi

Damir Žbulj • nedjelja, 14.11.2010.

Odigrana su i posljednja dva susreta 12 kola njemačke Bundeslige. Hoffenheim i Freiburg ušli su u utakmicu bodovno poravnati, a pobjeda bi jednoj od ekipa donijela četvrto mjesto na ljestvici. Bavarski derbi na Allianz Areni odigrali su Bayern i Nürnberg, a domaći nogometaši, nakon kiksa u prošlom kolu, lagano su se obračunali s gostima.

Hoffenheim je na svom terenu dočekao Freiburg bez našeg Šimunića, koji zbog ozljede još uvijek nije na raspolaganju treneru Rangnicku. U redovima gostiju, naš Ivica Banović, priliku je čekao s klupe za rezervne igrače.

Domaćin je prvi zaprijetio preko Sigurdssona u petoj minuti, ali golman Freiburga Baumann odbija loptu u korner. Isti igrač imao je priliku u 16. minuti, no vratar gostiju je ponovno na mjestu. Najveću priliku Sigurdsson je propustio u 21. minuti. Nakon ubacivanja Vukčevića njegov udarac pogađa gredu. Samo minutu kasnije zaprijetili su gosti, ali Demba Cisse puca preko gola.

Domaći su ponovno opasni u 31. minuti. Nakon ubacivanja , u prilici se našao Vukčević, ali njegov volej Baumann izbacuje u korner. Dominaciju prilikama u prvom poluvremenu Hoffenheim je zaključio tri minute prije odmora. Slobodni udarac izveo je Sigurdsson, a Demba Ba glavom šalje loptu pored gola.

U nastavak susreta obje ekipe su ušle oprezno te se do prve prilike čekalo 20-ak minuta, kada Vukčević udarcem iz daljine testira Baumanna. Freiburg je opasan u 69. minuti. Nakon ubacivanja s lijeve strane, loše intervenira golman Haas, ali njegovu nesigurnost ne kažnjavaju igrači Freiburga te domaća obrana šalje loptu u korner. Nakon udarca iz kuta lopta dolazi do Abdessadkija, ali njegov pokušaj odlazi pored vrata Hoffenheima. U 75. minuti gosti su ponovno u prilici. Makiadi puca glavom, a Haas, odličnom obranom, vadi loptu iz svog lijevog kuta.

U idućem napadu Demba Ba se oslobodio svog čuvara te je sam krenuo prema vrataru Freiburga, no njegov udarac s ruba kaznenog prostora Baumann odbija u korner. Tri minute kasnije Ibišević probija desnu stranu obrane gostiju, puca u bliži kut, no Baumann ponovno brani.

Freiburg je u posljednjih deset minuta odlučnije krenuo po pobjedonosni pogodak. Reisinger se našao u prilici, ali vratar Haas blokira njegov udarac te lopta odlazi u novi korner. Udarac iz kuta izvodi Schuster, pokušava izravno ugroziti vrata domaćih, ali Haas u posljednji trenutak zaustavlja taj ubačaj. Odbijenu loptu Makiadi s tri metra šalje preko gola i tako promašuje odličnu priliku pred sam kraj susreta.

Međutim, završni pritisak gostujućih nogometaša isplatio se u posljednjim trenucima utakmice. Demba Cisse se na rubu 16-erca oslobodio svog čuvara i mirno poslao loptu u mrežu Hoffenheima, za pobjedu kojom se Freiburg popeo na četvrto mjesto prvenstvene ljestvice.

Bayern je u bavarskom derbiju ugostio Nürnberg, a domaći nogometaši lagano su se obračunali s gostima. Danijel Pranjić našao se u početnoj postavi, dok se Ribery nakon dugo vremena našao na klupi Bayerna. Dominantno su otvorili susret i poveli preko Gomeza već u desetoj minuti utakmice. Odlično mu je za pogodak asistirao Pranjić.

Naš igrač u 23. minuti izveo je slobodan udarac kojeg Demichelis nije uspio glavom pretvoriti u zgoditak. Bayern je priprijetio i udarcima Altintopa i Schweinstigera iz daljine, no golman gostiju obranio je oba udarca. Gosti su zaprijetili u 36. minuti, ali udarac je otišao preko gola Bayerna.

Gosti su bolje otvorili nastavak i prilikama Schiebera opasno ugrozili gol Bayerna. Međutim, do pogotka u drugom dijelu prvo dolaze domaći nogometaši. Gomez je u 56. minuti srušen u kaznenom prostoru, a siguran izvođač je Lahm, za vodstvo od 2:0. Gosti su opasni u 60. minuti, no Butt dobro brani.

U 75. minuti Bayern postiže i treći pogodak. Nakon udarca iz kuta, Gomez postiže svoj drugi pogodak na utakmici. Minutu kasnije, Schweinsteiger dolazi u odličnu priliku, ali loptu šalje preko gola gostiju. Domaći su pet minuta prije kraja zaradili još jedan jedanaesterac, no Gomez šalje loptu preko gola te tako ne uspijeva zabiti i svoj treći pogodak na susretu.

Bayern se pobjedom digao na šesto mjesto prvenstvene ljestvice, a povratak Riberya na travnjak garantira samo bolje dane za bavarskog giganta.

• Vatreni8215.11.2010. u 09:58
    Pranjić je ove zadnje utakmice odlicno odigrao. Vidi se da postaje sigurniji i sigurniji. Dobro je moguce da ce Contento opet priseliti na klupu a Pranjić dalje bit prvi izbor na toj poziciji.