Bundesliga, 12. kolo, 12.11.2010, 20:30 h
Borussia Dortmund 2:0 Hamburger SV
Hamburger SV

Borussia svladala i HSV

Josip Piršljin • petak, 12.11.2010.

Nogometaši Borussije iz Dortmunda i dalje pobjeđuju. U prvom susretu 12. kola njemačke Bundeslige na domaćem terenu su bili bolji od HSV-a kojeg su svladali rezultatom 2:0.

Pred nešto više od 80.000 gledatelja na Signal Iduna Parku, dortmundska Borussia je protiv gostiju iz Hamburga upisala svoju desetu pobjedu ove sezone u Bundesligi i time povećala svoju prednost na čelu tablice. Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić, koji je u Dortmundu dočekan zvižducima, protiv svog bivšeg kluba odigrao je svih 90 minuta. HSV je ubilježio svoj četvrti poraz u prvenstvu i trenutno drži sedmu poziciju na ljestvici.

U prvom poluvremenu ni jedna ni druga momčad nisu prikazale dobar nogomet. Borussia je imala veći posjed lopte i bila nešto opasnija, no bez konkretnih učinaka. Prvih 45 minuta prošlo je bez prave igre s tek nekoliko prilika na obje strane.

Prvo veće uzbuđenje u Dortmundu priredili su domaći igrači tek pred kraj prvog dijela. U 40. minuti Marcel Schmelzer je ubacio u sredinu šesnaesterca HSV-a gdje se nalazio Mario Götze koji nije dobro reagirao, te je propala jedna od rijetkih prilika i s 0:0 se otišlo na predah.

Borussia je bolje krenula i u nastavak utakmice što je rezultiralo vodećim pogotkom u 49. minuti. Lijepu akciju započeo je Sven Bender koji daje odličnu loptu za Lukasza Piszczeka, a Poljak asistira Japancu Shinjiju Kagawi za vodstvo domaćih 1:0.

U 70. minuti sastav Jürgena Kloppa dolazi do drugog pogotka brzom kontrom. Götze je pobjegao gostujućoj obrani i izbio sam pred Jaroslava Drobnyja, no loptu ne šalje u gol već ona dolazi do Kevina Großkreutza koji asistira Lucasu Barriosu za konačnih 2:0.