Sjajan derbi u Crikvenici

Mirza Seferagić • ponedjeljak, 15.11.2010.

Tri kola prije zimske pauze nogometaši Crikvenice su učinili veliki korak prema naslovu prvaka prvog dijela sezone. Kod kuće su odigrali sjajnu utakmicu protiv Zeline, a završilo je 4:4. Domaći su se uspjeli vratiti iz ponora iako su gubili s 1:4.

Crikvenica i Zelina odigrale su sjajan derbi, a najbolji igrač utakmice bio je napadač domaćih Mate Brajković postigavši tri gola.

Upravo je Brajković doveo domaće u vodstvo u 10. minuti, no tada gosti preuzimaju konce igre te su golovima Rančića (dvaput), Dominovića i Babića poveli s velikih 4:1. A odličnu priliku za povećanje vodstva propustio je Medved te su se domaći nakon toga malo trznuli, pa su krenuli po barem jedan bod.

Vezane vijesti

Brajković prvo smanjuje na 2:4 u 61. minuti, a samo dvije minute kasnije isti igrač pogađa iz kaznenog udarca za 3:4 te su se domaći počeli nadati čudu. Čudo se dogodilo u 88. minuti kada je jednu grešku u obrani gostiju iskoristio Butorac za poravnanje na 4:4 i za veliko slavlje igrača Crikvenice. Ovim su bodom napravili veliki korak prema naslovu jesenskog prvaka.

Prvi pratitelj Crikvenice, Radnik Legea, na svom je terenu ostvario uvjerljivu pobjedu nad Orijentom od 3:0 te su se približili lideru na samo tri boda zaostatka.

Nakon odličnog ubačaja Franjića u 26. minuti u gostujućem se šesnaestercu najbolje snašao iskusni Petrović koji tako dovodi domaće u vodstvo. Iako su domaći ostali s igračem manje u 29. minuti isključenjem Vinčića (opsovao suca), to nimalo nije utjecalo na njihovu izvedbu. Dapače, u drugom su poluvremenu zaigrali još i bolje.

U 62. minuti u kaznenom je prostoru srušen Petrović, a jedanaesterac je realizirao Salatović za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Pandža u 90. minuti susreta.

Vrapče je ostalo bez bodova u ovom kolu, a poraženi su u gostima kod Grobničana s 2:1. Domaće je u vodstvo doveo Pranjić u 35. minuti kada ga je pogodila lopta upućena od strane Grbca te je prevarila gostujućeg vratara. U 59. minuti 2:0 postavlja Ugrina nakon lijepe akcije s Flegom. Gosti su uspjeli smanjiti u 80. minuti preko Tomšića, no više od toga nije išlo.

Od ostalih utakmica izdvojimo uvjerljive gostujuće pobjede Nehaja i Vrbovca. Nehaj je sa 4:1 bio bolji od Moslavine, a sve je pogotke za goste postigao odlično raspoloženi Ivan Sertić. A Vrbovec je gostovao kod Jadrana te su ostvarili još uvjerljiviju pobjedu od 4:0 uz dva pogotka Noseka.