Parižani na devetom oblaku

Maja Giljanović • subota, 20.11.2010.

Seriji PSG-a ne vidi se kraj, igrači Antoinea Kombouarea u svim natjecanjima od Le Championnata, Liga-kupa i Europske lige nisu izgubili od 24. listopada protiv Auxerrea, a protiv Caena su u 14. kolu upisali i devetu pobjedu u posljednjih 16 utakmica i preuzeli čelo tablice.

Jedan gol bolja gol-razlika nakon utakmica između PSG-a i Caena i Rennesa i Bresta prometnula je Parižane u nove lidere Le Championnata, igrači Antoinea Kombouarea pobijedili su i treći put u posljednje četiri utakmice (u prošlom su kolu odigrali 1:1 u Lorientu, a prethodno na Parku prinčeva dobili prvaka 2:1) i zbog jednog gola bolje gol-razlike izbili na čelo ispred Rennesa.

Parižani su devetu pobjedu u posljednjih 16 utakmica u svim natjecanjima osigurali u posljednjih pet minuta prvog i prvih pet minuta drugog poluvremena, napadačka osovina Hoarau-Erding koja je potopila i Marseille prije dva tjedna ponovno je pokazala svu raskoš svog talenta.

Vezane vijesti

Hoarau u 40. minuti nije imao težak zadatak, francuski se reprezentativac našao sam ispred Thebauxa i naklonom glave poslao loptu iza leđa nemoćnog golmana gostiju. U 50. minuti Erding je iskoristio nevjerojatnu pasivnost u obrani Normandijaca i podebljao rezultat, a kako se Caen nijednom nije ozbiljnije uputio prema polovici terena Parižana, navijači su na Parku prinčeva započeli sa slavljem.

El-Arabi je pet minuta prije kraja utakmice smanjio, ali premalo je Caen pokazao da bi unio nervozu u redove Parižana koji su susret mirno priveli kraju, izbili na prvo mjesto, a Caen je nakon četvrtog prvenstvenog poraza uzastopce pao ispod crte na 18. mjesto.

Dojučerašnji lider Brest je poklekao u Rennesu, Rouge et Noir su pobijedili prvi put nakon 3. listopada protiv Toulousea (3:1) kada su i vodili na tablici. Kembo-Ekoko u 39. i Leroy u 82. minuti osigurali su Rennesu sigurno vodstvo, Grougi je u drugoj minuti nadoknade smanjio, ali i na Stade de la Route de Lorientu domaćin pobjedu nije ispustio iz ruku.

Gol u finišu odlučio je zato utakmicu u Toulouseu. Marseille je propustio povesti u 55. minuti kad je Taiwo iz jedanaesterca pogodio stativu, ali Valverdea je u 88. minuti probušio Ajew koji je dvadesetak minuta prije na travnjak Municipala ušao kao zamjena za Brandaa i donio prvaku skoku od tri pozicije na treće mjesto bod iza PSG-a.

Pobjede se odnijeli i Nancy i Sochaux, Nancy je golovima Andre Luiza i Vahirue slavio protiv Valenciennesa, Sochaux golovima Maige i Browna protiv Lorienta, a Auxerre je u Saint-Etienneu vodio od 28. minute preko Mignota do 54. minute i gola Perrina za podjelu bodova.