Lovrenov Lyon "okrenuo" Runjin Lens

Borna Rupnik • nedjelja, 21.11.2010.

Nedjeljnim je utakmicama kompletirano 14. kolo francuskog prvenstva, a zadovoljni su terene napustili Lyon, Bordeaux i Lille...

Susret hrvatskih igrača u Francuskoj pripao je stoperu Dejanu Lovrenu u dresu Lyona protiv Lensa Vedrana Runje. Žuto-crveni pred svojim su navijačima, doduše, poveli u 24. minuti kada je strijelac bio Kanga Akale.

U drugom je poluvremenu Lyon ipak pronašao put do mreže hrvatskog vratara. Bafetimbi Gomis svladao je Runju u 64. i 73. minuti dvoboja, a u međuvremenu je Lovren, koji je kao i Runje proveo svih 90 minuta na terenu, pogodio okvir gola. Potvrda slavlja Lyona stigla je u samoj završnici dvoboja preko Lisandra Lopeza.

Sličan su scenarij ponudili. Arles i Bordeaux. Domaćin je poveo sredinom prvog dijela preko Meriema, a onda su se nakon isključenja Laurentija raspucali gosti. Preokret je započeo Modeste s 11 metara, nastavio Gouffran još prije odmora, a posao je dovršio Modeste s dva pogotka u nastavku susreta.

Bouazza je minutu prije kraja smanjio na konačnih 4:2, no Arles ostaje čvrsto prikovan na dno tablice.

Lille je na svom travnjaku nadjačao Monaco 2:1. Frau je pogodio u 39. minuti, poravnao je Adriano Pereira u 57., a sva tri boda Lilleu ostavio je Obraniak u 78. minuti, nedugo nakon što je ušao u igru umjesto Gervinha.