Nice 0:1 Montpellier
Montpellier

Džoker donio čelo na tablici

Maja Giljanović • subota, 20.11.2010.

Manje od 10 minuta na travnjaku Stade municipal du Raya proveo je Olivier Giroud, ali sasvim dovoljno da prije tri sezone napadač trećeligaša Istresa i prošle sezone najbolji strijelac Ligue 2 Montpellieru osigura pun plijen u Nici i skine PSG s prvog mjesta na tablici.

Šestim golom sezone i drugi tjedan uzastopce nakon što je odlučio utakmicu protiv Toulousea (1:0) Olivier Giroud se prometnuo u junaka Montpelliera.

24-godišnji napadač koji je prije tri sezone za Istres golove zabijao trećeligaškim travnjacima, a prošle je sezone u Ligue 2 u majici Toursa s 21 golom u 38 utakmica bio najbolji strijelac lige, postigao je jedini pogodak na Stade municipalu du Rayu, Montpellieru donio tri boda i omogućio skok na prvo mjesto na tablici bod ispred PSG-a.

Vezane vijesti

Nice nije mačji kašalj, jedini gost koji je slavio na njenom terenu otkad je momčad preuzeo Eric Roy bio je Rennes još 25. rujna (2:1), ali u derbiju juga je poklekla u 83. minuti.

Trener Montpelliera Girouda je ubacio na travnjak u 75. minuti umjesto Camare i nakon manje od 10 minuta odlučio je susret. Ospina je prethodno skinuo 100 %-tnu šansu Ait-Fani, ali minutu poslije bio je nemoćan kad je Giroud nadskočio Civellija i zatresao Nicinu mrežu.