Premiership, 15. kolo, 27.11.2010, 13:45 h
Aston Villa 2:4 Arsenal
Arsenal

Arsenal na Villa Parku dohvatio vrh

Marin Vuković • subota, 27.11.2010.

U prvoj utakmici 15. kola Premier lige Arsenal nije ponovio pogrešku iz londonskog derbija s Tottenhamom. Uspješno su odradili gostovanje u Birminghamu i kući se vraćaju s tri boda i pobjedom od 4:2.

Arsenal je zasluženo došao do pobjede nad Aston Villom i na barem dva sata s 29 osvojenih bodova zasjeo na čelo prvenstvene ljestvice. Premda su u dva navrata natjerali svoje simpatizere na pomisao da će još jednom ispustiti prednost od dva pogotka, ovaj put to se ipak nije dogodilo.

Tijekom cijelog prvog poluvremena na travnjaku Villa Parka igrala je samo jedna momčad. Usprkos izostanku Cesca Fabregasa, gosti su lakoćom držali igru pod kontrolom i ne čudi da su već nakon prvih 45 minuta došli do dva pogotka prednosti.

Otpor domaćina Arsenal je lomio do 39. minute, a tada se prema golu Brada Friedela sjurio Andrej Aršavin i prizemnim udarcem pogodio donji lijevi kut njegova gola.

Samo šest minuta kasnije, neposredno prije odlaska na odmor, lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora Samir Nasri je povisio na 2:0 i činilo se kako je pitanje pobjednika riješeno.

Arsenal ipak ne bi bio Arsenal kada protivniku ne bi pružio slamku spasa. Villa je u nastavak ušla puno angažiranije i stala konkretnije prijetiti Lukaszu Fabianskom, što se isplatilo već u 52. minuti.

Krasnim udarcem s dvadesetak metara na 2:1 smanjio je Ciaran Clark, a pogodak je priznat premda je John Carew u evidentnom zaleđu smetao gostujućem vrataru. Povratak Ville ipak nije dugo trajao, samo četiri minute kasnije Tomas Rosicky podvalio je loptu Marouaneu Chamakhu, a ovaj pogodio za 3:1.

Domaćin se još jednom vratio u utakmicu 20 minuta prije kraja. Ponovno je strijelac bio Clark, no niti ovaj put Arsenal nije pokleknuo. Izdržao je napade Aston Ville i u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio priliku te preko Jacka Wilsherea došao do konačnih 4:2.

• Obrisan korisnik28.11.2010. u 07:09
    Još da nisu ispustili dobijeno protiv Crotenhema, eto lidera na tabeli, šteta.
  • Obrisan korisnik27.11.2010. u 22:16
    bravo arsenal. :DD
  • Obrisan korisnik27.11.2010. u 17:14
    @mike1104... gledam svaku tekmu arsenala i danas je stvarno potvrdio da je odličan napadač... teško će rvp imat mjesta, iako je bio najbolji arsenalov igrač uz cesca zadnjih godina... možda će wenger formaciju mjenjat, tko zna... al uglavnom sad imaju napadača koji može uvjek zabit...
  • Obrisan korisnik27.11.2010. u 16:58