Pet golova Berbatova u rapsodiji Uniteda

Marin Vuković • subota, 27.11.2010.

Tek u 15. kolu engleske Premier lige Manchester United je odigrao utakmicu prema očekivanjima svojih navijača i razbio Blackburn Roverse sa 7:1, a istinski junak utakmice bio je Dimitar Berbatov, koji je iza leđa Paula Robinsona pospremio čak pet lopti. Težak poraz doživio je i Everton, na Goodison Parku četiri mu je gola utrpao West Bromwich Albion, a Manchester City je u sudačkoj nadoknadi ispustio pobjedu nad Stoke Cityjem.

Fantastičnu predstavu svojim je navijačima na Old Traffordu priredio Manchester United, jedina još uvijek neporažena momčad u dosadašnjem tijeku prvenstva. Crveni vragovi su nakon sjajnog momčadskog izdanja i čak sedam pogodaka u mreži slabih i gotovo neprimjetnih Blackburn Roversa ponovno izbili na vrh engleske Premier lige.

Ovacije Old Trafforda zaslužio je Dimitar Berbatov, strijelac čak pet od sedam pogodaka Uniteda, a pohvale idu i na adresu Waynea Rooneyja, koji se nije upisao u strijelce, ali je odigrao utakmicu na razini svojih najboljih predstava.

Berbatov se "petardom" pridružio Andyju Coleu, Alanu Sheareru i Jermainu Defoeu u povijesnim knjigama Premier lige, a danas mu je ulazilo gotovo sve što je uputio prema vratima Blackburna. Posebno lijep bio je četvrti pogodak Uniteda, koji svakako kandidira za jedan od najljepših u dosadašnjem tijeku sezone.

S dva pogotka Berbatova i jednim Ji-Sung Parka United je već nakon prvih 45 minuta riješio utakmicu, a kada su Berbatov i Nani u prvih 90 sekundi nastavka postigli četvrti i peti, bilo je jasno kako će Blackburn spašavati živu glavu. Do kraja utakmice Bugarin je u 62. i 70. minuti iskoristio još dvije prilike, a po broju propuštenih prilika Uniteda gosti moraju biti zadovoljni i "sedmicom".

Utješan pogodak Christophera Sambe sedam minuta prije kraja nije mogao sakriti bezidejno izdanje Roversa, bez pravog udarca na gol i bez prave ideje. Naš Nikola Kalinić nije se našao u početnom sastavu, štoviše nije ga bilo niti u konkurenciji za momčad u ovoj utakmici.

Unitedov susjed Manchester City bio je na pragu pobjede na Britanniji, no na kraju je ipak uspio prosuti dva boda. U susretu u kojem je Stoke City imao više prilika i prijetnji prema vratima Joea Harta, do vodećeg pogotka u 81. minuti ipak su došli gosti. Micah Richards se fintom riješio čuvara i prizemnom loptom svladao Asmira Begovića, no u drugoj minuti sudačke nadoknade domaćin je ipak došao do zasluženog boda. Tuncay je petom lijepo uposlio Matthewa Etheringtona, a ovaj postavio konačnih 1:1.

West Bromwich Albion je prvi put nakon rujna i pobjede na Emiratesu došao do gostujućih bodova, s visokih 4:1 razbili su Everton na Goodison Parku. Paul Scharner je u 16. minuti donio prednost gostima, a Chris Brunt potom spektakularnim slobodnim udarcem povisio na 2:0.

Tim Cahill je donio nadu domaćinu golom tri minute prije odmora, no nakon što je Mikel Arteta dobio crveni karton, gostima je otvoren put prema pobjedi. Somen Tchoyi je u 76. minuti povisio na 3:1, a konačan ishod postavio je Youssouf Mulumbu uz malu pomoć Sylvaina Distina.

Iako je Blackpool poveo s 2:0 na gostovanju u Boltonu, domaćin se uspio vratiti u utakmicu i iz izgubljene situacije ipak iščupati vrijedan bod. Strijelci za goste bili su Ian Evatt i Luke Varney, no povratak Boltona omogućili su Martin Petrov u 76. i tko drugi nego kapetan Kevin Davies minutu prije kraja utakmice. Ivan Klasnić je u 70. minuti ušao u igru zamijenivši Muambu.

Dramu s pregršt preokreta vidjeli smo i u Wolverhamptonu, gdje su se istoimeni domaćin i Sunderland smjenjivali u vodstvu, da bi tri boda u posljednjoj minuti utakmice otišla Vukovima. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka, domaće je u vodstvo u petoj minuti nastavka doveo Kevin Foley, no Sunderland je golovima Darrena Benta i Dannyja Welbecka preokrenuo rezultat i 13 minuta prije kraja imao bodove u svojim rukama. Momčad Micka McCarthyja smogla je snage za još jedan preokret i golovima Stephena Hunta i Sylvana Ebanksa-Blakea izbjegla pad na dno Premier lige.

Na dnu je usprkos tek drugoj pobjedi u prvenstvu ipak ostao West Ham, koji je na Upton Parku došao do pobjede nad Wiganom. Behrami, Obinna i Parker donijeli su Čekićarima visoko vodstvo od 3:0, a utješni pogodak za Wigan djelo je Cleverleyja četiri minute prije kraja.

• Obrisan korisnik27.11.2010. u 23:52
    Ako P.Chimbondi ne skinu od plaće nakon ove utakmice, nisu ništa naučili. Nani ga je ''ubio'' i još je darovao Berbatovu gol!
  • Obrisan korisnik27.11.2010. u 23:10