Premiership, 15. kolo, 28.11.2010, 17:00 h
Tottenham
Tottenham 2:1 Liverpool
Liverpool

Marin Vuković • nedjelja, 28.11.2010.

Pogotkom Aarona Lennona u sudačkoj nadoknadi utakmice na White Hart Laneu nogometaši Tottenhama iz prilično izjednačenog su derbija izvukli sva tri boda i popeli se na peto mjesto engleske Premier lige.

Sretno i spretno Tottenham je na White Hart Laneu došao do punoga plijena protiv velikog protivnika i potvrdio kandidaturu za visok plasman i ove sezone. Navijačima Liverpoola ponovno ostaje tek razočaranje, premda su prema svemu prikazanome iz utakmice mogli i morali izvući barem jedan bod.

Luka Modrić opet je bio jedini Hrvat u momčadi Spursa, odigrao je svih 90 minuta i ostavio vrlo dobar dojam, a upravo njegov potez vratio je Tottenham u utakmicu i usmjerio je ka slavlju domaćina. Niko Kranjčar i Vedran Ćorluka i ovaj su susret odgledali s klupe za pričuve.

Iz izjednačenog prvog poluvremena više je izvukao Liverpool, u 42. minuti Martin Škrtel se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i iz neposredne blizine donio vodstvo gostima. U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela Liverpool je mogao udvostručiti svoje vodstvo, no dvije velike prilike Fernanda Torresa otišle su u nepovrat.

Kazna za propuštene prilike mogla je stići već u 60. minuti, kada je rukom u živom zidu igrao David N'Gog, a sudac Martin Atkinson pokazao na bijelu točku. Najstrožu kaznu ipak nije realizirao Jermain Defoe, s 11 metara promašio je cijela vrata.

Četiri minute kasnije Tottenham se ipak vratio u utakmicu, i to zahvaljujući bljesku Luke Modrića, ponovno jednog od najistaknutijih pojedinaca u dresu Spursa. Luka je uzeo loptu 30-ak metara od gola, kao vjetar prošao kroz obranu Liverpoola i uputio loptu u peterac, gdje je nespretno reagirao Škrtel i skrenuo je u vlastitu mrežu.

Sve do sudačke nadoknade obje su momčadi u par navrata mogle doći do pobjedničkog pogotka, a kada se činilo da će susret ipak završiti bez pobjednika, Spursi su odigrali standardnu akciju i došli do pobjede. Peter Crouch spustio je visoku loptu za Aarona Lennona, a ovaj izbio pred Pepea Reinu i poentirao za 2:1.

Mogao je Lennon već u sljedećoj minuti posve potopiti Liverpool, no u završnici je bio sebičan i njegov udarac odsjeo je pored vratnice Liverpoolova gola.