Premiership, 15. kolo, 28.11.2010, 14:30 h
Newcastle 1:1 Chelsea
Chelsea

Chelsea zapeo na St. James Parku

Marin Vuković • nedjelja, 28.11.2010.

Chelsea niti na St. James Parku nije uspio pronaći izlaz iz krize, aktualni prvak u ogledu s Newcastleom uspio je osvojiti samo bod, tek četvrti u posljednjih pet kola engleske Premier lige.

Prvi put od početka ove sezone po završetku svih utakmica ovoga kola, ime nogometnog kluba Chelsea neće biti na čelu prvenstvene ljestvice. Kriza londonskog kluba nastavljena je i na St. James Parku, gdje je Newcastle rezultatom 1:1 branitelju naslova otrgnuo dva boda.

Izostanak Johna Terryja i dalje je veliki hendikep za aktualne prvake, koji su u šestoj minuti domaćinu poklonili vodeći pogodak. U pokušaju vraćanja lopte Petru Čechu pogriješio je Alex, a priliku je iskoristio Andy Carroll i pogodio za 1:0.

Chelsea je do odmora ipak uspio doći do izjednačenja, u posljednjoj minuti prvoga dijela udarac Salomona Kalou na putu do mreže dodirnuo je nekoga iz domaće obrane, tek toliko da lopta ostane van domašaja Tima Krulla.

Taj pogodak kao da je nagovijestio otvoreno drugo poluvrijeme, u kojem su obje momčadi krenule po drugi pogodak. Chelsea se spasio poraza kada je Čech neoprezno reagirao i ostavio svoja vrata, a udarac Waynea Routledgea sjajnom je reakcijom s gol linije očistio Ashley Cole.

Gosti su također imali svoje prilike, pogodak Didiera Drogbe poništen je zbog prethodnog igranja rukom, a Salomon Kalou promašio je nemoguće, s tri metra udaljenosti umjesto u prazna vrata iskosa je pogodio u vanjski dio mreže.

Chelsea je bodom preskočio Arsenal i zasjeo na drugo mjesto zahvaljujući boljoj gol razlici, dok je nakon 15. kola čelo prvenstvene ljestvice s 31 osvojenim bodom preuzeo Manchester United.

• Mihalj28.11.2010. u 20:31
    čovječe kak je ovaj chelsea nepobjediv. baš je netko ovdje pisao kak ih united neće stić da sigra 50 utakmica još.