Juventus 1:1 Fiorentina
Fiorentina

Fiorentina zaustavila Staru damu

Ivana Spahija • subota, 27.11.2010.

Drugi susret 14. kola Serie A također je ponudio manje iznenađenje, Fiorentina je na torinskom Olimpicu uspjela uzeti bod Juventusu u susretu koji je završio rezultatom 1:1. Viole su povele u ranoj fazi utakmice nakon autogola Motte, a Stara dama je, unatoč dominaciji tijekom gotovo svih 90 minuta, bod iščupala tek pred sam kraj dvoboja.

Juventus je istim rezultatom kao Milan okončao dvoboj ovog kola, s 1:1 je na svom Olimpicu podijelio bodove s Fiorentinom, čime je zaostatak Stare dame za vodećim Milanom ostao isti i iznosi šest bodova. Fiorentina je povela već u samom otvaranju susreta nakon autogola Motte, a nakon tog pogotka domaćini su preuzeli stvari u svoje ruke i krenuli po izjednačenje, do kojeg su stigli tek pred sam kraj susreta.

Hladan tuš domaćine je okupao već u četvrtoj minuti susreta. Vargas je udarcem iz daljine potražio vrata Juventusa, a Motta je, u namjeri da raščisti taj udarac, loptu skrenuo u vlastitu mrežu za vodstvo Fiorentine od 1:0. Šokirana Stara dama do izjednačenja je pokušala stići u 13. minuti, ali je udarac Bonuccija glavom završio malo pokraj gola.

Novu priliku za izjednačenje Juventus je propustio u 28. minuti kada je Del Piero gađao malo iznad vratnice. Osam minuta kasnije ponovno je zaprijetio kapetan Juventusa, ali je pravodobno reagirao Gamberini i otklonio tu opasnost pred vratima Boruca. Del Piero je domaćinima mogao donijeti izjednačenje i u 37. minuti, ali je njegov pokušaj iz slobodnog udarca odlično obranio Boruc.

Domaćini su s pritiskom na obranu Viola nastavili i početkom drugog dijela, u 51. minuti je ponovno zaprijetio raspoloženi Del Piero, ali je lopta prohujala pokraj vratnice. Tri minute kasnije do novog pogotka mogla je doći i Fiorentina, ali je udarac Santane završio iznad grede.

Juventus je i dalje nastavljao s prijetnjama, ali bez konkretne realizacije. Iaquinta je u izglednoj situaciji u 76. minuti kada se našao sam oči u oči s Borucom loše gađao pokraj gola, a minutu kasnije gostujući se vratar iskazao odličnom obranom opasnog pokušaja Chiellinija. Brojni pokušaji Juventusu su se konačno isplatili u 83. minuti susreta kada je Pepe preciznim pogotkom iz slobodnog udarca matirao Boruca i poravnao rezultat na 1:1.

U 88. minuti Fiorentina je ostala s igračem manje zbog crvenog kartona Felipea nakon prekršaja nad Krasićem, a dvije minute kasnije Iaquinta je mogao donijeti sva tri boda Juventusu, ali je pogodio gredu gola gostiju pa se semafor zaustavio na konačnih 1:1 za raspodjelu bodova iz ovog dvoboja. Juventus se nakon ovog remija uspeo na treće mjesto na ljestvici, a Fiorentina je ostala na 13. mjestu.

• Obrisan korisnik28.11.2010. u 14:37
    znao sam da će fiorentina izvući bod, još protiv milana su pokazali jako dobru igru iako su izgubili, sad mi je žao što nisam odigrao X2, ogroman koef. je bio. juve nešto slabo pratim u zadnje vrijeme, krasić me tu i tamo obavijesti da rastu, da se vraćaju..
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 01:36
    bemti Iaquintu. i Slepička je opasniji od njega...
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 00:34
    ovo je isto dobar rezultat...vidi se da treba samo kvalitetan napadac da trpa jer ostalo sve odlicno funkcionira...nastavljamo bez poraza dalje
  • Obrisan korisnik27.11.2010. u 23:30
    ma taj juve,nikad neznaš kak bu odigral,kad igram na njih onda ne dobe,kad igram protiv njih onda dobe....ma kaj reći,jedini mi listić sje....