Sampdoria 1:1 Milan
Milan

Milan zaustavljen u Genovi

Ivana Spahija • subota, 27.11.2010.

Pobjednički niz Milana od četiri uzastopne pobjede prekinut je u Genovi, gdje je Milan u prvom susretu 14. kola Serie A podijelio bodove sa Sampdorijom. Iako su Rossoneri imali premoć na terenu, nešto lošiji početak drugog dijela i brojne neiskorištene prilike u konačnici su ih stajali pobjede.

Neugodno gostovanje u Genovi nogometaši Milana okončali su raspodjelom bodova sa solidnom momčadi Sampdorije rezultatom 1:1. Izabranici Massimiliana Allegrija dobro su se držali u ovom dvoboju, ali i propustili brojne prilike za osvajanje sva tri boda. Sampdoria može biti zadovoljna osvojenim bodom, agresivnost na početku drugog dijela urodila je izjednačujućim pogotkom, a raspoloženi domaći vratar Curci zaustavio je brojne pokušaje Milana i Rossonerima uzeo dva boda.

Milan je od prve minute bio bolja momčad na travnjaku i vratima domaćina prijetio je preko raspoloženih Robinha i Boatenga. Robinho je Rossonerima mogao donijeti vodstvo već u prvoj minuti, ali je na njegov pokušaj odlično reagirao vratar Sampdorije Curci. Tri minute kasnije iz daljine je zaprijetio Boateng, no i tu je loptu uspio ukrotiti Curci.

Novu priliku za pogodak gosti su propustili u 22. minuti, Boateng je odlično uposlio Robinha, čiji je pokušaj obranio raspoloženi Curci. Sampdoria je vratima Milana zaprijetila tek u 24. minuti, Pazzini je prevario Nestu, ali je opasnu situaciju pred vratima Abbiatija raščistio Abate. Milanu se pritisak na domaću obranu isplatio u 43. minuti susreta, Ibrahimović je dobro uposlio Robinha, koji je lijepim pogotkom pronašao put do mreže Curcija za vodstvo Milana od 1:0.

U drugom poluvremenu odlučnije su krenuli probuđeni domaćini, koji su već u 55. minuti susreta uspjeli doći do izjednačenja. Nakon izvedenog udarca iz kuta, Gastaldello je produžio za Pazzinija, koji je matirao Abbiatija i poravnao rezultat na 1:1. Deset minuta kasnije Sampdoria je mogla doći i do preokreta, Pozzi je glavom potražio vrata Milana, a taj je pokušaj rukom jedva izbio Abbiati.

Posljednje minute susreta donijele su veliku angažiranost nogometaša Milana, koji su pokušavali doći do novog vodstva. Udarac Robinha iz 75. minute obranio je Curci, a minutu kasnije domaći se vratar iskazao odličnom obranom opasnog pokušaja Seedorfa iz daljine. Niti pokušaj Robinha iz 80. minute nije završio u mreži Sampdorije, već je lopta prohujala malo pokraj vratnice pa se semafor zaustavio na konačnih 1:1 za raspodjelu bodova iz ovog dvoboja. Milan i dalje ostaje na prvom mjestu, s četiri boda prednosti ispred drugoplasiranog Lazija, dok je Sampdoria ostala na osmom mjestu.

• Obrisan korisnik28.11.2010. u 21:55
    aj hvala Bogu Lazio je prokockal Milanov kiks.. FORZA MILAN!!!!!!!
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 07:20
    Upravo tako, bar 27 puta bolji, al neće uvijek. Ibra opet ili daje ili asistira, Robinho klasika škrt i troši "tonu" lopti bezveze. Al dobro je, ne može se svaka pobjediti.