Posrtaji Lazija i Napolija, petarda Intera

Lovro Štrbinić • nedjelja, 28.11.2010.

Tradicionalno bogati program u nedjeljno poslijepodne donio je niz neizvjesnih dvoboja i nekoliko zanimljivih rezultata. Raspoloženi danas nisu bili igrači Lazija i Napolija, koji su prosuli bodove u utakmicama gdje su se nadali većem plijenu.

U prvoj utakmici dana Rafael Benitez i njegov Inter pronašli su "žrtvu" i svladali Parmu 5:2. Doduše, na San Siru poveli su gosti preko Crespa, ali između 18. i 23. minute dva puta pogađa Stanković, a jednom Cambiasso za 3:1. Crespo je dašak neizvjesnosti vratio prije odlaska na odmor za smanjenje vodstva, no posao su u nastavku dovršili Motta i još jednom Stanković.

U pet utakmica koje su počele u 15 sati čak tri su završile neodlučenim rezultatom. Možda bi postotak remija bio i veći da se odigrao i susret između Bologne i Chieva koji je odgođen. Također, da se igralo malo duže na stadionu Sant'Elia u Cagliariju možda bi i tamo momčadi susret završile pobjedom bodova.

Naime, nakon furioznog početka Cagliarija, koji je s dva pogotka Matrija i jednim Caninija već u 28. minuti imao tri pogotka prednosti domaćini su stali i mislili da će im to biti dovoljno. Rezultat 3:0 je stajao na semaforu do 54. minute, a tada Olivera pogađa za Lecce i daje kakvu takvu nadu gostima. Ta nada postala je još veća u 81. minuti kada Di Michele koristi asistenciju Munarija i vraća dvoboju rezultatsku neizvjesnost. Ipak, pritisak Leccea u zadnjih deset minuta nije urodio plodom i domaćini su zahvaljujući dobroj prvoj trećini utakmice upisali sva tri boda.

Nešto drugačiji scenarij viđen je na rimskom Olimpicu gdje Lazio nije uspio izaći iz mini krize u koju je upao, već je kod kuće remizirao s Catanijom. Unatoč boljoj igri Lazija u prvom dijelu gosti sa Sicilije došli su do vodstva u jeku napada domaćina. Stoperi Catanije još jednom su pokazali koliko su opasni u napadačkom skoku i nakon jednog kornera Silvestre je u 44. minuti zakucao glavom loptu iza nemoćnog Muslere. Ipak, već minutu poslije nebeskoplavi se vraćaju u rezultatski egal. Za 1:1 pogađa Hernanes, dotad najaktivniji igrač domaćina. U drugom poluvremenu unatoč naporima jedne i druge momčadi da dođu do gola rezultat se nije mijenjao i susret je završio remijem, čak šestim ovosezonskim za Cataniju.

Uz spomenutu pobjedu Cagliarija druga momčad koja je upisala tri boda bio je Udinese. On je zahvaljujući novom hat-tricku vrlo raspoloženog Di Natalea na stadionu Friuli porazio ekipu Napolija. Golom iz kaznenog udarca u 16., te pogocima u 45. i 57. minuti Di Natale je Udineseu omogućio miran kraj utakmice. Dramu i neizvjesnost nije uspio unijeti ni Hamšik, ekspresnim smanjenjem prednosti domaćina u 58. minuti. Treba napomenuti da je tokom većeg dijela utakmice Napoli imao terensku inicijativu, te je uputio znatno više udaraca prema golu nego domaća ekipa.

Za kraj, remi su vidjeli svi oni navijači Brescije koji su promatrali domaći dvoboj te ekipe protiv Genoe. Susret je završio bez pogodaka. Istim ishodom, ali s po jednim pogotkom na svakoj strani završio je i dvoboj Barija i Cesene. Tamo se sve vrijedno spomena dogodilo u dvije minute. U 62. je Colucci doveo goste u vodstvo pogotkom s bijele točke, dok je u 64. minuti za konačan rezultat pogodio Caputo, nakon dodavanja Rivasa.