Bundesliga, 14. kolo, 28.11.2010, 15:30 h
Werder Bremen 3:0 St. Pauli
St. Pauli

Werder konačno slavio uz hat-trick

Lovro Štrbinić • nedjelja, 28.11.2010.

Momčad iz Bremena konačno je prekinula vrlo loš niz rezultata kojima je zaredala u posljednje vrijeme. Na Weseru je s 3:0 stradao St.Pauli, a titulu glavnog lika ovog dvoboja odnio je Hugo Almeida.

Nakon niza loših utakmica, te mnogo primljenih golova u vlastitoj mreži Werder je konačno uspio nekome zabiti gol. I to odmah tri pogotka koja su bila dostatna za osvajanje tri boda.

Domaćin je odlično krenuo u utakmicu i već u drugoj minuti dvoboja gledatelji u Bremenu su imali razloga za veselje. Tada prvi od svoja tri današnja pogotka postiže Hugo Almeida, te tako koristi asistenciju Felixa Kroosa.

Nakon toga Werder nastavlja pritiskati tražeći i drugi pogodak. Na njega se čekalo do 20. minute utakmice kada Marko Marin poslužuje Almeidu, a ovaj povisuje na 2:0.

Dva pogotka zaostatka mobilizirala su i momčad St.Paulija, koja sad sve više i više prijeti vratima domaćina. Ipak, nijedan od pokušaja nije bio dovoljno dobar te se na predah odlazi s rezultatom postavljenim na početku utakmice.

U drugom poluvremenu ponovno bolje otvaraju domaćini, a to se na rezultatu osjetilo u 64. minuti kada Almeida postiže svoj treći pogodak na asistenciju Husejinovića. Tim pogotkom ujedno je postavljen i konačni rezultat dvoboja, ali je do posljednjeg sučevog zvižduka bilo još uzbuđenja.

Prvo je u 80. minuti crveni karton dobio igrač utakmice Hugo Almeida, a zatim je u posljednjoj minuti dvoboja pocrvenio i Markus Thorandt iz redova gostujuće momčadi. Ovakvim raspletom Werder je upisao petu ovosezonsku pobjedu, dok je gostima sa sjevera Njemačke ovo bio čak osmi poraz u 14 kola.