Liga prvaka, Natjecanje po skupinama, Skupina D, 6. kolo, 28.11.2010, 17:30 h, Arena Zagreb, gledatelja: 9.500
Suci: Andrej Gouško i Sergej Repkin (Bjelorusija)
RK Zagreb
RK Zagreb
31:26(14:12) Flensburg
Flensburg

Zagrebu i pobjeda i razlika!

Iz Arene Zagreb:Ivor Krapac • nedjelja, 28.11.2010.

Rukometaši zagrebačkog Croatia osiguranja napravili su sve što su željeli u domaćem dvoboju s Flensburgom u šestom kolu Lige prvaka. Zagrebaši su pred svojim navijačima nadoknadili prošlotjednih -3 iz Njemačke i stekli prednost pred svojim današnjim suparnikom u borbi za drugo mjesto skupine D...

UKUPNO2652/32

Gostujući poraz s tri razlike prije sedam dana postavio je pred hrvatske prvake dva cilja uoči novog domaćeg susreta u Areni Zagreb. Osnovni je, naravno, bila pobjeda, drugi dobiti s više nego je to Flensburgu prošlog tjedna uspjelo kod kuće, a na koncu, momčad Nenada Kljaića uspjela je i jedno i drugo. Utakmica u Areni praktički je prelomljena rano u drugom poluvremenu, kada su Zagrebaši otišli do +9, a završilo je s 31:26.

Prvih desetak minuta prošlo je u egalu, a Zagrebaši su se prvi put odvojili s tri pogotka u nizu za 6:3 u 13. minuti. U početnoj fazi efikasan je bio David Špiler, koji je mirno realizirao izborene sedmerce suigrača, a uz jedan pogodak iz igre, sveukupno zabio četiri puta na putu do +3.

U napadu je išlo solidno, no ključ rezultatskog bijega bila je puno bolja obrana nego u prvom poluvremenu prije tjedan dana u Njemačkoj. Flensburg nije nalazio prava rješenja, s nekoliko obranjenih udaraca priključio se i Šego, a sve skupa, bilo je to dovoljno za povećanje na 8:4 Balićevim pogotkom u 16. minuti.

Završnica prvog poluvremena donijela je približavanje gostiju, koji su iskoristili oštar kriterij bjeloruskog sudačkog dvojca i dva isključenja Zagrebaša (Špiler i Kopčo) u kratkom razdoblju. U razdoblju s viškom igrača na terenu Flensburg je golovima Lassea Svana Hansena smanjio na samo 10:9, namjestivši neizvjesnih završnih nekoliko minuta prvog dijela.

Po povratku isključenih, CO je golom Špilera sa 7 m i prvim pogotkom Tončija Valčića ponovno došao do tri razlike (12:9), da bi se uz po jedan Eggertov pogodak iz sedmerca i kontre gosti iz Njemačke još jednom primaknuli, otišavši na odmor s minusom od 14:12.

Drugo poluvrijeme započelo je po najljepšim željama Nene Kljaića i domaćih igrača. Ponešto obrana, još više Gorazd Škof, a onda, još malo više Zlatko Horvat, kojeg se nije dalo zaustaviti da pobjegne i zabija iz kontre, donijeli su bijeg prvo do šest razlike (18:12), što se ubrzo još i povećalo.

Horvat je nastavio trpati i sa šest golova u prvih deset minuta drugog dijela odvukao Zagrebaše do 22:14, a nakon što su Gal i Balić do 42. minute povisili na 24:15, raspoloženje u dvorani bilo je još veselije. No, s obzirom da je do kraja ostalo dosta vremena, još je trebalo odraditi puno posla.

Gosti su u posljednjih deset minuta nekoliko puta priprijetili. Dvaput su bili na šest golova minusa i imali napad, kod 29:23 uz dosuđeno igranje nogom i loptu za Zagreb, a kod 30:24, nakon što su Zagrebaši odradili Kopljarove dvije minute isključenja, sa Škofovom obranom zicera Oscaru Carlenu. Kada je Antonio Kovačević u kontri povisio na 31:24 u 58. minuti, bilo je jasno da je ova priča gotova.

Glavni junaci pobjede bili su Zlatko Horvat s deset pogodaka i Gorazd Škof s 12 obrana, uglavnom u drugom poluvremenu, kada je Zagreb otišao do velike prednosti. Vrijedi dodati i po pet golova Davida Špilera i Gyule Gala, koji je sve zabio iz igre.

Goste je sa sedam golova vodio Thomas Mogensen, dok je Viktor Szilagy dodao pogodak manje.

• Yurraz28.11.2010. u 20:19
    ma svjestan je kljajic da je Strlek fenomenalan napadacki, ali mekana je ta strana u obrani, ovaj novi decko se pokazao cvrsci, kasnije ih je jedno vrijeme i mijenjao obrana-napad ako sam dobro primjetio
    Yurraz
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 20:01
    jos da kljaic ima vise povjerenja u strleka i da se nade rjesenje za desnog vanjskog gdje bi im bio kraj
  • Captain Jack28.11.2010. u 19:33
    Teško je izabrat igrača tekme između Balića i Zlaje..U svakom slučaju gotovo pa savršena partija Zagrebaša
    Captain Jack
  • Obrisan korisnik28.11.2010. u 19:27
    horvat stvarno ubija, a i onaj balićev potez kad je spasio loptu, nema šta svaka čast sima, odlična tekma!
  • Yurraz28.11.2010. u 19:21
    Bravo, izvrsna utakmica! Horvat nevjerojatno siguran, Balic standardno dobar ove sezone, Špiler isto dobar i proradio Škof! Dovoljno za super pobjedu!