Ivana Strahija • ponedjeljak, 29.11.2010.

U Slovačkoj se HSV nije nikako proveo. Tatran Presov, jedini klub u grupi B koji još nije upisao ni jedan bod, došao je sad do prvoga, i to protiv Hamburžana.

Grupa B:

Tatran Presov – HSV Hamburg 26:26 (13:15)

Ne treba ni reći koliko je iznenađenje bio remi HSV i Tatran Presova u Slovačkoj. Domaća je ekipa povela 6:4, np nakon toga je Hens 'proradio' te najviše doprinio vodstvu Nijemaca na poluvremenu. U drugom dijelu susreta situacija nije bila ništa bolja, iako su Hamburžani u prednosti, Slovaci drže korak s njima, zahvaljujući i odličnom gomanu Krupi (17 obrana) na vratima Tatrana.

Da će pobijediti gosti su se ponadali desetak minuta pred kraj, kad su stigli do 20:24, no Slovaci kao da u rječnicima nemaju pojam predaja. Bore se za svaku loptu i za svaki gol, a u 56. minuti Urban pogađa za 24:25. Pokušava trener HSV-a Martin Schwalb svoje igrače vratiti u susret minutom odmora, no to mu ne polazi za rukom, te u 59. minuti Kristopans pogađa za 26:26.

Posljednja je minuta bila posebno uzbudljiva, jer su prvo Nijemci, pa Slovaci izgubili loptu u napadu, a priliku za titulu heroja susreta nije uspio osvojiti u posljednjem napadu Vori, kojem je šut obranio već spomenuti Krupa.

Najbolji strijelac Tatrana bio je Antl (8), a kod HSV-a Kraus. U dresu Hamburžana je Lacković upisao tri gola, a Vori dva.

Montpellier Agglomeration – KIF Kolding 40:25 (19:10)

Izuzetno uvjerljiv je na svom parketu bio Montpellier Nikole Karabatića, koji je u pobjedu svoje momčadi ugradio osam pogodaka. "Kolding je inače jako dobra ekipa i prošle su nam sezone radili probleme, no ovog puta smo u obje utakmice mi bili bolji. Igrali smo učinkovitu obranu i ostali koncentrirani tijekom cijelog susreta. Bili smo kao stroj, kojeg jednom kad se pokrenuo teško više itko može zaustaviti", rekao je Karabatić nakon utakmice.

Grupa C:

Dinamo Minsk – Kadetten Schaffhausen 31:32 (14:16)

Švicarski prvaci u Bjelorusiji su došli do bodova, i to zahvaljujući svom golmanu Gustavssonu koji je obranio šut Atmana kojim bi Dinamo poravnao na 32:32. Ovako su Kadeti upisali dva boda, s kojima su se od Bjelorusa udaljili na tri boda u poretku tablice. Švicarci su inače imali prednost od 29:26, koju su Bjelorusi uspjeli dostići na 31:31, no gostujući je strijelac Filip pogodio za 31:32.

Pick Szeged – Chekhovski Medvedi 22:29 (8:16)

U gostima kod Mađara bili su uspješni Rusi, koji su se tako 'osvetili' Szegedu za poraz kod kuće pred tjedan dana. Posljednje vodstvo kojeg su Mađari imali na parketu u Szegedu bilo je 3:2, nakon čega Čehovski Medvjedi preokreću rezultat u svoju korist do kraja susreta. Rusi su iskoristili svoju veću fizičku snagu, te su bili apsolutno nadmoćni i u napadu i u obrani. Najviše je golova za domaće postigao Lekai (6), a kod gostiju se iskazao Filipov (5).

Grupa D:

Renovalia Ciudad Real – HC Bosna Sarajevo 32:17 (14:6)

Bosna Irfana Smajlagića doživjela je tešak poraz na gostovanju u Španjolskoj i izgubila s -15. Može se reći da su Španjolci time prebacili svoj cilj, jer im je za osiguravanje prolaska u iduću rundu natjecanja Lige prvaka trebao samo bod. Pomoćni trener Bosne Danijel Ridić nakon susreta je komentirao: "Naša momčad je mlada, a k tome smo imali i problema s ozljedama. Nedostaje nam iskustva, a igrači su svakako bili impresionirani trostrukim šampionom Lige prvaka. Imali smo previše tehničkih pogrešaka i previše neiskorištenih šuteva."

Čak pet igrača Ciudad Reala postiglo je po četiri pogotka, Aguinagalde, Sanchez, Parrondo i Källman, dok je na strani Bosne četvorku upisao tek Karačić.