Catania 1:3 Juventus
Juventus

Juventus uspješno preko Catanije

Ivana Spahija • nedjelja, 05.12.2010.

Neugodno gostovanje na Siciliji u susretu 15. kola Serie A nogometaši Juventusa odradili su bez greške, rutinski svladavši Cataniju rezultatom 3:1. Stara dama se namučila za slomiti otpor čvrstih Sicilijanaca, ali je u konačnici na krilima raspoloženog Quagliarelle uzela sva tri boda za nastavak borbe za prvaka...

Gostovanje kod solidne momčadi Catanije prošlo je bezbolno za Juventus, koji je s 3:1 uzeo važna tri boda za održavanje koraka s vodećima Milanom i Lazijem. Stara dama uspavano je ušla u susret s Catanijom, ali se probudila krajem prvog dijela i praktički u 20 minuta riješila pitanje pobjednika. Juventus s nova tri boda ostaje na trećem mjestu, sa šest bodova zaostatka za Milanom, a Catania je pala na 13. mjesto.

Od početka utakmice domaćini su počeli vršiti pritisak na obranu Juventusa i već u četvrtoj minuti mogli su doći do vodstva, ali je udarac Gomeza prohujao malo pokraj gola. Dvije minute kasnije ponovno je zaprijetila Catania, Biagianti je s ruba prostora pokušao iznenaditi gostujućeg vratara Storarija, ali je i on neprecizno gađao pokraj gola.

Novu priliku za pogodak Sicilijanci su propustili u osmoj minuti, gađao je Ledesma, ali ni on nije uspio pogoditi okvir gola gostiju. Ledesma se nije iskazao ni u 22. minuti kada je njegov pokušaj ponovno prohujao pokraj vratnice. Do tada uspavana Stara dama probudila se u 30. minuti, Aquilani je pokušao pronaći put do mreže Catanije, ali je lopta završila iznad grede.

Pet minuta kasnije Juventus je došao do vodstva, Iaquinta je probio po lijevoj strani domaće obrane i dodao za Pepea, koji je s lakoćom matirao Andujara. Radost gostiju potrajala je nepune dvije minute, Morimoto je pronašao put do mreže Storarija i poravnao rezultat na 1:1. Juventus je u 43. minuti došao do drugog pogotka, udarac Quagliarelle odbio se o gredu u gol Catanije i lopta je prešla crtu, no suci to nisu vidjeli i nisu priznali pogodak.

Pravda je zadovoljena samo minutu kasnije, Iaquinta je dodao, a Quagliarella je pospremio loptu u mrežu Andujara za vodstvo Juventusa od 2:1. Po povratku s odmora utakmica se nastavila jednakim ritmom kao s kraja prvog dijela, Juventus je sve više pleo mrežu oko gola domaćina, a to mu se isplatilo u 58. minuti susreta. Quagliarella je ukrao loptu Biagiantiju i poslao je u mrežu nemoćnog Andujara za sigurnih 3:1 Juventusa.

No, Sicilijanci ni tada nisu posustali, sedam minuta kasnije Morimoto je bio u prilici smanjiti vodstvo gostiju, ali je njegov udarac odlično zaustavio Storari. Novu priliku za Cataniju propustio je Antenucci u 76. minuti kada se našao sam oči u oči sa Storarijem i potom loše gađao pokraj gola. Minutu kasnije Antenucci je glavom potražio vrata Juventusa, ali je loptu prebacio preko grede.

U posljednjih desetak minuta dominirali su Torinezi, Andujar je odlično reagirao na pokušaj glavom Iaquinte iz 85. minute, a Del Piero je u trećoj minuti sučeve nadoknade prokockao priliku za pogodak loše dodavši loptu Krasiću u trenutku kada je Andujar izišao s vrata. No, i pobjeda od 3:1 dovoljna je Juventusu za uzeti tri važna boda koja ga podižu na treće mjesto na ljestvici s tri boda zaostatka za Lazijem i šest za vodećim Milanom.

• Obrisan korisnik06.12.2010. u 10:35
    savrseno drugo poluvrijeme...dobro odigrano...problemi ko i obicno sa bekovima ali vratit ce se ozljedeni...sad treba lazio pobijedit...