Džomba najbolji u pobjedi Kielcea

Ivana Strahija • ponedjeljak, 06.12.2010.

U nedjelju su odigrani ostali susreti Lige prvaka, osim odgođene utakmice Ciudad Reala i St. Petersburga, a poljski Kielce je pobijedio francuski Chambery. Najbolji je igrač utakmice bio naš Mirza Džomba.

Grupa A

Vive Targi Kielce – Chambery Savoie 31:25 (16:15)

Svoju prvu pobjedu u Ligi prvaka postigao je poljski Kielce, predvođen Mirzom Džombom. S ta dva boda Kielce se izjednačio s Celjem na tablici i samo je dva boda ispod Chamberyja, pa je i njemu otvoren put za posljednjih 16.

Susret je bio neizvjestan u prvom poluvremenu, kad su dvije ekipe izmjenjivale vodstvo,a obrane su vodile glavnu riječ. No, u drugom se poluvremenu situacija promijenila i poljska je momčad počela manje griješiti, te je do 48. minute imala +3. Chamberyju baš ništa nije pomagalo u povratku, a odlična je domaća obrana privela utakmicu mirno kraju.

Najbolji je pojedinac susreta bio hrvatski reprezentativac Mirza Džomba (6), koji je u ključnim trenucima susreta pokazao zavidnu mirnoću i preciznost te postigao odlučujuće pogotke. Isti su broj golova postigli i Tomasz Rosinski te Rastko Stojković, dok je Edin Bašić za Chambery postigao osam golova.

FC Barcelona-Borges – THW Kiel 32:29 (13:15)

Barcelona je Kielu nanijela prvi poraz u ovoj sezoni Lige prvaka. Španjolci su sami sebi utvrdili treću poziciju tablice, a utakmicu je presudila klupa, na kojoj je Barcelona imala bolje igrače, koji su mogli držati visoki tempo punih 60 minuta.Posebno je to bilo vidljivo u drugom poluvremenu, kad ni Thierry Omeyer (19 obrana) nije mogao spriječiti Barcelonu u nezaustavljivom napredovanju.

Početkom utakmice je Kiel bio bolji, imao je 11:14, no to je Španjolcima bio poziv da prebace u višu brzinu. U 45. minuti je Kiel na 22:23, no Barcelona je bez većih problema okrenula na 28:25 i zadržala razliku od +3 do kraja utakmice.

Najbolji strijelac za Barcelonu bio je Laszlo Nagy sa šest golova, a za Kiel je sedam puta pogodio Tobias Reichmann, kao i Christian Zeitz.

Grupa C

Kadetten Schaffhausen – Aab Handball 34:31 (17:19)

Švicarski Kadeti po prvi su puta ove sezone u Ligi prvaka ušli među četiri najbolje ekipe tablice, nakon dvije pobjede za redom. Prošlog je tjedna 'stradao' Dinamo iz Minska, ovog je puta nastradala danska momčad AaB Handball.

Utakmica, inače četvrti poraz Danaca ove sezone, počela je vodstvom Aalborga, koje je prvi 6:7, a zatim raste do 10:14 u 20. minuti. No, Švicarci se vraćaju u igru, izjednačuju na 21:21, a potom i 24:24, nakon čega gol po gol grade razliku u svoju korist. Znali su Kadeti iskoristiti sve pogreške koje su Danci napravili, a dobra je obrana bila jaka protiv napada gostiju.

Najbolji strijelci susreta bili su Rares Jurca i Mait Patrail sa po devet golova za Schaffhausen, dok je u ekipi AaB Handballa najbolji bio Jonas Erik Larholm s osam golova.

Ciudad Real i St. Petersburg svoju utakmicu nisu mogli odigrati zbog štrajka španjolskih kontrolora leta na aerodromima, zbog kojeg Rusi nisu stigli na vrijeme na susret. Još nije poznato kad će se odigrati ta utakmica.