Heerenveen pregazio Twente

Vedran Babić • nedjelja, 12.12.2010.

Nizozemsko prvenstvo iz kola u kolo postaje sve uzbudljivije. U nedjeljnim utakmicama 18. kola Twente je u Heerenveenu pregažen s čak 6:2 dok su Groningen i Ajax bili bolje sreće te su upisali po tri boda, što znači da su prve četiri momčadi na ljestvici stisnute u jednako toliko bodova.

Jučerašnji kiks PSV-a protiv De Graafschapa otvorio je mogućnost branitelju naslova Twenteu da se eventualnom pobjedom u Heerenveenu protiv istoimenog domaćina nađe na vrhu ligaške ljestvice. Ipak, domaćin ih je iznenadio i deklasirao sa 6:2, a junak utakmice bio je trostruki strijelac i dvostruki asistent Oussama Assaidi.

Na prepunom Abe Lenstri (26.000) Heerenveen je na poluvremenu vodio 2:1 (oba gola Assaidija), no početkom nastavka Nacer Chadli zabija svoj drugi pogodak i opet poravnava rezultat, baš kao i u prvom dijelu. A onda, od 63. do 89. minute Heerenveen je s četiri gola bacio svoje navijače u trans i popeo se na sedmo mjesto ljestvice. Strijelci su bili redom Viktor Elm, Luciano Narsingh, Assaidi i Mika Vayrynen.

Vezane vijesti

Twente tako ostaje na drugoj poziciji, ali s bodom manje od vodećeg PSV-a, koji ima 38. Groningen je treći s 36, a Ajax četvrti s 35. Groningen je s 2:0 kod kuće protiv AZ-a i dalje ostao jedina neporažena momčad na svom terenu (devet pobjeda i remi) dok je Ajax golom Eriksena iz 11. minute uzeo sva tri boda u Arnhemu kod Vitessea.

Ajax u idućem kolu dočekuje Feyenoord, koji je kod kuće u derbiju začelja s minimalnih 1:0 pobijedio gradskog rivala Excelsior i tako ostvario drugu pobjedu u zadnje tri utakmice.