Bundesliga, 17. kolo, 17.12.2010, 20:30 h
Borussia M'gladbach 1:2 Hamburger SV
Hamburger SV

Borussia (M) se osudila na dno u pauzi

Borna Rupnik • petak, 17.12.2010.

Borussia iz Mönchengladbacha zacementirala se petim uzastopnim porazom na dno Bundeslige i tijekom zimske stanke, koju će u boljem raspoloženju dočekati HSV...

Nogometaši Armina Veha uzeli su u Mönchengladbachu vrijedna tri boda i barem privremeno preskočili Eintracht na ljestvici njemačkog prvenstva.

No, za to su dijelom zaslužni i Borussijini napadači, koji su u prvom poluvremenu promašili oveći broj prilika, a nakon što se na odmor otišlo s 0:0, Hamburžani su to znali učinkovito kazniti.

Tek što se krenulo s centra, za vodstvo HSV-a pogodio je nizozemski reprezentativac Eljero Elia na odlično dodavanje Jonathana Pitroipe. Na izjednačenje se, međutim, nije dugo čekalo jer je samo dvije minute poslije iz blizine za 1:1 pogađa Igor de Camargo.

Da sva tri boda naposljetku krenu put Hamburga pobrinuo se Piotr Trochowski, koji je izravno iz slobodnog udarca u 72. minuti matirao Christofera Heimerotha, dok je Paolo Guerrero desetak minuta prije isteka vremena pogodio i vratnicu.

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić nije konkurirao za sastav HSV-a zbog ozljede, a vrijedi istaknuti da je u obrani Vehove momčadi svih 90 minuta proveo 18-godišnji igrač iz Bosne i Hercegovine, Muhamed Bešić.