Ante Jukić • subota, 18.12.2010.

Dortmundska Borussia upisala je u Frankfurtu prvi poraz nakon prvog kola i domaćeg dvoboja s Bayerom. Eintracht je do velike pobjede i vrijednog skalpa došao u 88. minuti, pogotkom Gekasa. U ostalim utakmicama odigranim u ovom klasičnom subotnjem terminu, domaće pobjede upisali su Schalke i Nürnberg, Wolfsburg i Hoffenheim podijelili su bodove odigravši 2:2, dok je jedinu gostujuću pobjedu upisao Kaiserslautern, slavivši 2:1 protiv Werdera. Oba pogotka za goste postigao je Srđan Lakić.

Sva sreća da su navijači Wolfsburga već naviknuli na stresove koje im ove sezone serviraju njihovi ljubimci, tako da ih današnja utakmica s Hoffenheimom vjerojatno nije previše iznenadila. Sve do 35. minute gledali smo prilično ravnopravnu borbu, a onda su Vukovi ušli u svoju klasičnu "crnu rupu", koji su gosti s dva brza pogotka (Luiz Gustavo i Sigurdsson) maksimalno iskoristili.

Tek kad je Diego u 76. minuti, na asistenciju Grafitea, pogodio za 1:2 domaćini su se probudili i počeli stvarati prilike kao na tekućoj vrpci, za što su nagrađeni pogotkom za 2:2 u sudačkoj nadoknadi. S(p)retni strijelac bio je Džeko, a asistent, isto tako sretni, Mario Mandžukić, koji je za domaću momčad odradio cijelu utakmicu.

Lider iz Dortmunda stigao je u Frankfurt s nizom od čak 15 utakmica bez poraza, ali i umoran od dvoboja sa Sevillom u srijedu, koji je ujedno značio i kraj ovogodišnjeg europskog puta za Borussiju. U prvom poluvremenu bila je to očekivano izjednačena utakmica, svoje prilike imale su obje momčadi, no na odmor se ipak otišlo s početnih 0:0.

Taj rezultat na semaforu je stajao sve do same završnice, kada je počela prava drama. Najprije je Barrios iz sjajne situacije, neometan s nekih 7-8 metara, pucao preko gola, da bi samo nekoliko trenutaka kasnije, u 88. minuti, Gekas na sebi svojstven način hladnokrvno reagirao u protivničkom šesnaestercu i donio veliku pobjedu svojoj momčadi. Borussiji je ovo, pak, bio prvi poraz još od prvog kola i dvoboja s Bayerom,

Ove sezone iznenađujuće dobar Hannover u Nürnbergu je tražio tri boda kojima bi dodatno uljepšao Božićne blagdane, no domaći nogometaši imali su svoju računicu. U 28. minuti Nürnberg je do vodstva došao autogolom Cherundola, a samo tri minute poslije Wolf je pogodio za 2:0 i utakmica je bila praktički riješena.

Hannover je, doduše, u 75. minuti prepolovio zaostatak - Pinto je s bijele točke pogodio za 2:1, ali vrlo brzo Scheiber je ponovno vratio na dva razlike i riješio sve dvojbe oko pobjednika. Konačan rezultat, dakle, Nürnberg - Hannover 3:1.

Jedna od momčadi koja je definitivno nezadovoljna zbog nadolazeće prvenstvene stanke je Schalke. Igrači Felixa Magatha u posljednjih su nekoliko utakmica konačno počeli prikazivati igre koje su se od njih očekivale uoči početka sezone, a do treće uzastopne pobjede stigli su danas protiv Kölna na svom stadionu.

Schalke je u vodstvo došao u 31. minuti, pogotkom Raula na asistenciju našeg Ivana Rakitića. Raspoloženi Španjolac svoj je drugi gol postigao u 50. minuti, prije nego je u samoj završnici preciznim udarcem glavom zaokružio svoj hat-trick i novu pobjedu probuđenog Schalkea. Svih 90 minuta u ovom su dvoboju odradili odradili Ivan Rakitić u domaćim, odnosno Mato Jajalo u redovima Kölna.

Srđan Lakić nije gubio vrijeme na gostovanju Kaiserslauterna u Bremenu. Hrvatski napadač je svoju momčad doveo u vodstvo već u prvoj minuti, udarcem glavom nakon ubačaja Tifferta s desne strane. Bio je to Lakićev već 10. pogodak u ovoj, za njega sjajnoj sezoni. Gosti su rano vodstvo u Bremenu zadržali do 34. minute, kada je Hunt u pogodak pretvorio jedanaesterac kojeg je izborio Marin.

Na početku drugog poluvremena ponovno na scenu stupa Lakić. Katastrofalno je u svojoj polovici pogriješio Frings, lopta dolazi do Ive Iličevića, a hrvatski je reprezentativac potom prosljeđuje svom sunarodnjaku u napadu, koji vrškom kopačke s desetak metara gura loptu pokraj Wiesea za novo vodstvo svoje momčadi. Situacija Kaiserslauterna zakomplicirala se kada je u 72. minuti crveni karton zaradio Bugera, no gosti su do kraja uspjeli odbiti sve napade Werdera i sačuvati pobjedu. U 84. minuti je, inače, s igračem manje ostao i domaćin - drugi žuti dobio je Wagner.

U posljednjoj utakmici današnjeg programa, Mainz je slavio na gostovanju kod St. Paulija rezultatom 4:2, uz dva pogotka Andrea Schurrlea. Oba gola za domaćine zabio je Lehmann.

• danchy18.12.2010. u 22:06
    @rc10, da baš sam gledao tekmu, ono inače pogađa žmirećki i sad promaši i iz kontre ovi zabiju, ma nesreća al nema predaje nakon pauze nastavit formu iz prvog dijela sezone... Alles BVB
    danchy
  • Obrisan korisnik18.12.2010. u 21:40
    Šteta za Dortmund, Lucas je promašio čisti zicer pola minute prije Gekasovog gola.
  • snoopy18.12.2010. u 20:52
    ništa bolje nego gledat kombinirani prijenos bundeslige... sva utakmica mali derbi, u svakoj mogući svi ishodi, i što je najvažnije u svakoj se pojavljuje barem jedan naš igrač.... još se nadam da će rakitić produžit sa schalkeom, jer nigdje više neće imati priliku igrati uz velikana kao što je... [više na forumu]