Slavlja Getafea i Atletica

Marin Pintur • nedjelja, 19.12.2010.

U Španjolskoj se 16. prvenstveno kolo odigravalo bez vremenskih nepogoda. Nakon što je jučer odigrano pet dvoboja, danas su odigrana još tri susreta u kojima su uspješnije bile gostujuće momčadi.

Almeria je propustila osvojiti trobod koji bi joj olakšao borbu za opstanak u Primeri. Prednost od dva pogotka na domaćem terenu momčadi poput Almerie ne smiju propuštati. No, Getafe je bio spretniji te uspio okrenuti rezultat u svoju korist i doći na šesto mjesto na ljestvici. Domaćin je odlično otvorio susret i brzo stekao prednost od 2:0. Napadač Almerie, Nigerijac Kalu Uche je u sedmoj minuti svojim trećim pogotkom u sezoni doveo svoju momčad u vodstvo.

Već u 24. minuti prednost je povećana kada je i drugi dio napadačkog tandema obavio svoj zadatak. Jose Ulloa je bio strijelac za 2:0. Samo pet minuta kasnije Getafe preko Manua smanjuje rezultat s kojim se odlazi na poluvrijeme. Drugi dio je pripao gostima koji su preko Mikua u 48., te reprezentativca Gane Dereka Boatenga u 70. minuti došli do vrijedne pobjede.

Zaragoza ostaje utaborena na posljednjem mjestu. Ipak, bod na gostovanju kod Osasune se može gledati kao mali korak naprijed. Domaćin je bio opasniji te imao više dobrih situacija za postizanje zgoditka, ali su mreže ostale netaknute.

Bodove na gostovanju je osvojio i Atletico. Nakon ispadanja iz Europske lige, Madriđani su uvjerljivo slavili na gostovanju kod Malage koja se i dalje nalazi u zoni ispadanja iz Primere. Prvi pogodak su gosti postigli nakon prekida. Odlično je iz slobodnog udarca ubacio Simao, a glavom poentirao Tiago.

Bolju igru su nogometaši Atletica okrunili sredinom drugog poluvremena. Pitanje pobjednika je riješeno u razdoblju od samo tri minute. Prvo je u 66. minuti na dodavanje Tiaga zabio Dominguez, a u 69. minuti u najboljeg igrača utakmice se promaknuo Portugalac Tiago postigavši svoj drugi, a Atleticov treći pogodak u mreži Malage.