Primera División, 16. kolo, 20.12.2010, 21:00 h
Racing Santander 0:0 Hércules
Hércules

Herculesu bod kod Racing Santandera

Nikola Vlahović • ponedjeljak, 20.12.2010.

Zadnju utakmicu 16. kola Primere odigrali su susjedi na tablici, Racing Santander i Hercules, a gledatelji na stadionu El Sardinero nisu vidjeli pogodak.

U zadnjoj utakmici 16. kola španjolskog nogometnog prvenstva, Hercules je gostovao kod Racinga. Gosti su doputovali s ciljem da osvoje barem jedan bod, a to su na kraju i učinili.

Iako je obrana Herculesa u zadnjih osam utakmica primila barem jedan gol te Hercules nije pobijedio u zadnjih sedam utakmica, večeras su gosti uspjeli završiti utakmicu bez gola i tako prekinuti jednu negativnu seriju.

U utakmicu je bolje krenuo Racing Santander, a prvu priliku u sedmoj minuti imao je Markus Rosenberg, međutim, njegov udarac nije zahtijevao reakciju Calatayuda, jer je lopta otišla pored gola. Prvih 45 minuta igre prošlo je bez nekih većih prilika i uzbuđenja.

Početkom drugog poluvremena priliku je imao Hercules, ali je udarac Aguirrea bio neprecizan. U izjednačenoj utakmici i jedni i drugi su imali nekoliko poluprilika, međutim, nije došlo do promijene rezultata.

Utakmica je završila bez golova, 0:0, a ovim bodom zadovoljniji mogu biti igrači Herculesa, kojima za sada ide dosta dobro u Primeri. Naime, s ovim bodom Hercules se smjestio na 12. mjesto te marljivo skuplja bodove kako bi ostao u prvoligaškom društvu.