Premiership, 18. kolo, 20.12.2010, 21:00 h
Manchester City
Manchester City 1:2 Everton
Everton

Marin Vuković • ponedjeljak, 20.12.2010.

Everton je ostvario jedan od najboljih rezultata u dosadašnjem tijeku sezone, na Eastlandsu su izborili pobjedu od 2:1 i momčadi Roberta Mancinija pokvarili plan da božićne blagdane provede na čelu Premier lige.

Premda je čak sedam utakmica 18. kola engleske Premier lige minulog vikenda odgođeno zbog velike hladnoće i obilnog snijega, Manchester City je ipak uspio zadovoljiti uvjete za odigravanje utakmice s Evertonom i otvorio si veliku priliku za preuzimanje vodećeg mjesta uoči božićnih blagdana.

Kao dodatni poklon domaće je navijače ugrijala i vijest kako je Carlos Tevez povukao svoj zahtjev za transferom i ipak odlučio ostati u klubu, no dobre vijesti zasjenili su gosti iz Liverpoola, koji su hrabrom igrom došli do pobjede i sva tri boda.

Tim Cahill: "Ovo je sjajan uspjeh, naporno smo radili i nakon teških par mjeseci zaslužili ovu pobjedu. Ovi igrači igraju jedni za druge i ponosni smo na ovaj rezultat zbog naših navijača."

Tim Howard: "Bili su bolji od nas u drugom dijelu, ali znali smo da ćemo se morati potruditi da iz ove utakmice izvučemo nešto i to smo i učinili. Bilo je vrlo hladno, ali sad kad smo pobijedili puno je toplije."

Prvi šok stigao je već u ranoj fazi utakmice, već u četvrtoj minuti ubačaj u kazneni prostor dočekao je usamljeni Tim Cahill i po običaju glavom proslijedio loptu u mrežu Joea Harta.

Samo 15 minuta kasnije Everton je udvostručio prednost, i to nakon sjajne akcije u kojoj je Cahill preuzeo ulogu asistenta, a egzekutor za 2:0 bio je Leighton Baines.

Everton je tu prednost odnio i na odmor, no u 60. minuti nakon drugog žutog kartona Victora Anichebea Manchester City je dobio priliku vratiti se u utakmicu. U tome su donekle i uspjeli desetak minuta kasnije kada se udarac Yaye Tourea odbio od Phila Jagielke i prevario Evertonova vratara.

City je krenuo po izjednačujući pogodak i do kraja utakmice opsjedao vrata Tima Howarda, no američki je vratar u nekoliko navrata fantastično reagirao i sačuvao svoju mrežu. U sudačkoj nadoknadi domaćinu je zbog drugog žutog kartona isključen Kolo Toure i više nije bilo vremena za povratak.

Najsretniji ovakvim ishodom bit će nogometaši Manchester Uniteda, koji su usprkos odgodi derbija s Chelseajem ostali na vrhu, uz utakmicu manje od Arsenala i Chelseaja, te dvije više od Manchester Cityja.

• Obrisan korisnik21.12.2010. u 08:04
    Kompany je dobar ali on više ne može napredovati dosegao je svoj vrhunac i odigrat će tako 5-6 sezona pa će pasti ali momčad koja puca na prvo misto premiershipa i osvojit Champions League mora kupit golmana Adlera Chiellinia i Gamberinia za stopere za bekove Vargasa i Srnu centar Hamsik, Touré... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik21.12.2010. u 07:43
    A trebo je bar iks biti :( al jbga, šta ćeš, tako je to u nogometu... @NO_N@ME Kompany je još dobar tu ;) a Ade mi se baš i ne sviđa..
  • Obrisan korisnik21.12.2010. u 07:03
    U Man Cityu samo valja Tevez koji je bolji duplo od svih njih još Yaya Touré, David Silva i Emmanuel Adebayor šta su igraći ostalo sve mogu vratit odakle su došli. Trener katastrofa ni u Interu ništa nije napravio a svake godine je imao osigurano prvenstvo Europa 0 bodova. Dok kupuju Engleze... [više na forumu]
  • Gh0C21.12.2010. u 04:13
    mislim da su ova 2 komada zabili iz 3 udarca na gol, ovi su ih imali 20+, ali daleko od toga da su zaslužili dobit, probudili su se tek kod igrača više, 25 min pred kraj, Howard je par puta čuda skinuo i ne dozvolio neki x koji bi bio puno realniji, ali svaka čast Evertonu