Premiership, 18. kolo, 22.02.2011, 21:00 h
Blackpool 3:1 Tottenham
Tottenham

Blackpool napunio mrežu Tottenhama

Marin Vuković • utorak, 22.02.2011.

Sjajan prošlotjedni rezultat iz Milana nogometaši Tottenhama u zaostaloj su utakmici 18. kola Premier lige kompromitirali teškim porazom na Bloomfield Roadu. Blackpool je nakon dugo vremena uspio uknjižiti pobjedu i s večerašnjih 3:1 prekinuti niz loših rezultata.

Tottenham je nakon odličnog milanskog izdanja razočarao svoje navijače i doživio grubo prizemljenje na Bloomfield Roadu, pretrpjevši jedan od težih ovosezonskih poraza. Blackpool je golovima Charlieja Adama, DJ Campbella i Bretta Ormeroda slavio s 3:1, a utješni pogodak tek u trećoj minuti sudačke nadoknade Spursima je priskrbio Roman Pavljučenko.

Od hrvatskih reprezentativaca nastup od prve minute upisao je Luka Modrić, dok je Niko Kranjčar dobio priliku u završnih pola sata. Vedran Ćorluka i dalje je ozlijeđen, a Stipe Pletikosa susret je ispratio s tribina.

Ian Holloway, menadžer Blackpoola: "Koliko me sjećanje služi, ovo je jedna od najljepših večeri na Bloomfield Roadu i nadam se da će nam to dati nešto samopouzdanja. Momci imaju sjajan pobjednički duh i zaslužili smo pobijediti nakon što smo protiv Manchester Uniteda ispustili 2:0. Što mislite, čega smo se sjetili večeras kad smo poveli s 2:0? Gledate li utakmicu priliku po priliku, onda su oni bili daleko bolji, ali mi smo izdržali sve."

Harry Redknapp, menadžer Tottenhama: "Nikad u životu nisam vidio da jedna momčad promaši toliko stopostotnih prilika. Imali smo prigode s dva, tri, četiri metra i jednostavno nismo mogli postići pogodak ili smo pogađali obrambene igrače na crti. U drugom poluvremenu smo nakon njihova vodstva od 2:0 nizali priliku za prilikom i samo jedan pogodak okrenuo bi utakmicu naglavačke, ali jednostavno ga nismo mogli postići. Sigurno smo deset puta promašili prazan gol, a pritom se i loše branili."

Bila je to po mnogočemu neobična utakmica, jer Tottenham je bio taj koji je većim dijelom utakmice napadao, stvarao prilike, pucao iz svih oružja i uknjižio čak 25 udaraca prema vratima Kingsona. Na nesreću Spursa, udarci će ostati tek broj na papiru, pogoci i bodovi odlaze na konto domaćina.

Blackpool je poveo u 18. minuti kada je jedan od čišćih ovosezonskih jedanaesteraca skrivio Sebastien Bassong. Loptu je na bijelu točku postavio kapetan Charlie Adam i preciznim udarcem svladao Heurelha Gomesa.

Uslijedio je veliki pritisak Spursa, sve do posljednje minute prvoga dijela opsjedali su vrata Blackpoola, a domaća je obrana dvaput čistila loptu s linije svoga gola. Kada se činilo da je pogotku bliži Tottenham, kontru Mandarina povukao je DJ Campbell, potom su lijepo kombinirali debitant Sergej Kornilenko i James Beattie, a ovaj potonji kao na pladnju servirao loptu Campbellu za 2:0.

Vrlo sličnu utakmicu gledali smo i u nastavku susreta, vrlo ofenzivna postava Spursa i dalje je prijetila Kingsonu, a lopta se u još nekoliko navrata šetala gol crtom ili blizu nje, no mreža domaćina i dalje je mirovala.

Susret je definitivno odlučen deset minuta prije kraja nakon velike pogreške Benoita Assou-Ekotta, koji u pokušaju iznošenja lopte na sigurno nije primijetio Bretta Ormeroda. Veteran je potom iskoristio priliku i zakucao loptu u nebranjeni dio mreže na oduševljenje prepunog Bloomfield Roada.

Tek u trećoj minuti sudačke nadoknade Spursi su napokon pronašli put do mreže, sjajnim udarcem preko domaćeg vratara poentirao je Pavljučenko i postavio konačnih 3:1.

• Obrisan korisnik23.02.2011. u 07:33
    Ćorluka liječi ozljedu u Pepermintu u Zagrebu :) pravi profesionalac, nema što...
  • Vugi23.02.2011. u 07:16
    Baš mi je drago kaj su zgubili...em je Blackpoolu važna pobjeda u borbi za opstanak, em je Arsenal bliže drugom mjestu, em bude ovaj glupi pijanac na klupi skužil možda da treba Kranjčara staviti u igru na vrijeme...
    Vugi
  • Gomez6923.02.2011. u 00:42
    kriminalno je danas izgledal totenhem... koliko promašaja, a obrane ko da i nema... kad god je blackpool pocal zabil je.