Manchester United iz ponora do slavlja

Marin Vuković • utorak, 25.01.2011.

Nevjerojatnu su utakmicu na Bloomfield Roadu odigrali Blackpool i Manchester United u zaostalom susretu 16. kola Premier lige. Domaći su nogometaši više od sat vremena držali Manchester United u šaci, no potom su se raspali i dopustili lideru prvenstva čudesan preokret i pobjedu od 3:2.

Blackpool je još jednim herojskim izdanjem dokazao da s pravom nosi titulu najugodnijeg iznenađenja prvenstva. Momčad Iana Hollowayja u prvih je 45 minuta potpuno nadigrala Manchester United i zasluženo došla do dva pogotka prednosti, ali su u posljednjih 20 minuta platili danak otvorenoj igri koju njeguju od početka sezone.

Apsolutno prvo ime prvog poluvremena bio je Blackpoolov kapetan Charlie Adam, koji je večeras vjerojatno igrao posljednju utakmicu u narančastom dresu. Fantastičnim je loptama cijepao Unitedovu obranu i upisao dvije asistencije i nije nikakvo čudo što će karijeru po svemu sudeći nastaviti u Liverpoolu.

Alex Ferguson: "U prvom poluvremenu su nas rasturili i nismo se znali nositi s Charliejem Adamom. Samo njegovi korneri vrijede deset milijuna funti. U poluvremenu smo mijenjali, uveli Ryana Giggsa, počeli ih probijati i na kraju izašli kao zasluženi pobjednici. Momčad je igrala do samoga kraja i za to su nagrađeni. Tempo Javiera Hernandeza i način na koji ulijeće u prilike su fantastični, toliko je dobar da je mogao postići četiri gola. Imao je nemjerljiv utjecaj na konačan ishod."

Ian Holloway: "Ako ono nije bio jedanaesterac na Lukeu Varneyju, onda ne znam što jest. Rafael nije ni pokušao igrati na loptu, pomeo je igrača i to je čisti jedanaesterac. Da smo tada poveli 3:0, tko zna. Međutim, kakva je samo momčad Manchester United. Način na koji su uveli promjene u poluvremenu i potom preokrenuli utakmicu, fantastična su momčad. Moj Blackpool nije ni milijun kilometara od njih. Što se tiče Charlieja Adama, večeras je bio sjajan. Zaslužuje igrati na višoj razini jer je fantastičan igrač. Samo se nadam da ga možemo zadržati do ljeta jer vjerujem da nas on može zadržati u Premier ligi."

Adam je iz kornera u 15. minuti savršenom loptom pronašao posve samog Craiga Cathcarta, koji je potom loptu silovitim udarcem glavom zakucao pod gredu Unitedova gola. Dvije minute prije odmora Adam je ponovno asistent, a ovaj put udarcem iz kuta pronašao je DJ Campbella, koji je domaćinu osigurao dva pogotka prednosti.

Već u prvoj minuti nastavka mogao je Blackpool postići i treći pogodak, no loptu je linije Unitedova gola uspio očistiti Chris Smalling. Nedugo zatim, u šesnaestercu Uniteda Rafael da Silva ruši Lukea Varneyja, no sudac Peter Walton na užas domaćih navijača nije pokazao na bijelu točku.

Ulaskom Ryana Giggsa i Javiera Hernandeza gosti su se napokon probudili, a mladi je Meksikanac već u prvoj akciji izašao sam pred Kingsona, no vratar Blackpoola bio je uspješniji.

Bila je to naznaka Unitedova povratka u utakmicu, a u 72. minuti pritisak se isplatio. Darren Fletcher je izbjegao ofsajd zamku i ubacio u peterac za Berbatova, a ovaj bez problema proslijedio loptu u praznu mrežu.

Samo dvije minute kasnije Hernandez je ponovno u situaciji jedan na jedan i ovaj put je ne propušta. U samo dvije minute gosti su izjednačili na 2:2 i iz situacije koja je mirisala na siguran poraz odjednom hvatali pogodak za pobjedu.

Konačno, dvije minute prije kraja regularnog tijeka Berbatov je pobjegao svojim čuvarima i svojim 20. pogotkom sezone riješio utakmicu. Deset minuta sudačke nadoknade zbog ozljede Rafaela nije donijelo promjenu, United je zadržao prednost i status jedine neporažene momčadi prvenstva.

Večeras je odigran i odgođeni susret 18. kola Premier lige, u Wiganu je s 2:1 drugu uzastopnu pobjedu izborila Aston Villa. Nakon prvog poluvremena bez pogodaka već u četvrtoj minuti nastavka Gabriel Agbonlahor je donio prednost gostima, a u 62. minuti iz jedanaesterca je udvostručio Ashley Young.

Wigan je deset minuta prije kraja uspio tek smanjiti zaostatak golom McCarthyja, no snage za povratak nije bilo. Wigan ostaje u opasnoj zoni, dok se Aston Villa sa šest bodova iz dvije utakmice preselila na puno ugodnije 13. mjesto.

• matbaric26.01.2011. u 09:02
    U 16 minuta zabili 3 gola, mozda niste pratili tekmu, ali Giggs i Scholes su bili pravi kreatori preokreta. Bravo za ManU.
    matbaric
  • Obrisan korisnik26.01.2011. u 00:55
    hehe vidim da su MUFC fanovi sretni (i ja sam iako ih ne volim baš), ali nije United jedini klub koji tako nešta napravi, znam zato što mi ovakvi parovi donose najviše para na kladari (naravno klađenje uživo)... odma na poluvremenu sam uplatio dvicu na United, a nakon 2-1 uplatio sam još jedan na... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik26.01.2011. u 00:25