Premiership, 16. kolo, 06.12.2010, 21:00 h
Liverpool 3:0 Aston Villa
Aston Villa

Bez Torresa, bez Gerrarda, bez problema

Marin Vuković • ponedjeljak, 06.12.2010.

U posljednjoj utakmici 16. kola Premier lige nogometaši Liverpoola su na svom Anfieldu bili bolji od Aston Ville s 3:0, a do uvjerljive pobjede došli su usprkos izostanku Fernanda Torresa i Stevena Gerrarda.

Prvi put od odlaska s klupe Liverpoola Gerrard Houllier vratio se na Anfield no ovaj put, kao menadžer Aston Ville, nije imao previše uspjeha. Premda u redovima Liverpoola nije bilo Stevena Gerrarda i Fernanda Torresa, domaćin je slavio s 3:0, a konačan je rezultat mogao biti i pogubniji za goste iz Birminghama.

Liverpool je u ranoj fazi utakmice riješio sve dvojbe oko pobjednika. Samo 14 minuta trebalo je Redsima za vodeći pogodak, a strijelac je bio David N'Gog preciznim udarcem glavom. Samo dvije minute kasnije iz pomalo dvojbene situacije odlično se snašao Ryan Babel, udvostručio prednost Liverpoola i praktički zapečatio sudbinu Aston Ville.

Pobjeda je definitivno potvrđena u 55. minuti, na asistenciju N'Goga mrežu Brada Friedela pogodio je Maxi Rodriguez i dosad ne pretjerano uvjerljivim nogometašima s Anfielda osigurao nova tri boda. Liverpool sada zauzima osmo mjesto, sa sedam bodova zaostatka za četvrtim Manchester Cityjem, dok je Aston Villa u velikim problemima. Sa samo 17 osvojenih bodova nalaze se na korak do zone ispadanja.

• Obrisan korisnik07.12.2010. u 09:59
    I meni se više dopada igra sa 2 napadača nego Benitezovov anti-nogomet sa jednom špicom.
  • Obrisan korisnik07.12.2010. u 09:24
    i ovakav Liverpool sa 2 napadaca mi je drazi od onog Rafinog gdje Torres ko panj sam ledja lomi sa ovim kostolomcima iz premiershipa.Moglo bi biti nesto od ovog i vjerujem u Hodgsona koi je onaj fini engleski gospodin,go reds !
  • Obrisan korisnik07.12.2010. u 02:17
    sad kad im je napokon otisao gubitnik Benitez moglo bi biti nesto od liverpoola. imaju potencijala za velike stvari uz ovakvu osnovicu kvalitetnih igraca uz jos dodatak cvrstog stopera i razigravaca igre (ja pikiram na kranjcara) mogli bi ubuduce napokon ozbiljno pretendirati za naslov
  • Obrisan korisnik07.12.2010. u 00:50
    kad su svi zdravi doma im nemože niko ništa sam treba popravit gostovanja i po meni je ngog bolji od babela
  • dajmituprijavuvecjednom07.12.2010. u 00:45
    mene više zanima s kim se ti pucaš? jer očito djeluje, i to jebeno.