Liga prvaka, završnica, osmina finala, 22.02.2011, 20:45 h
København
København 0:2 Chelsea
Chelsea

Mario Glasnović • utorak, 22.02.2011.

Engleski prvak, Chelsea, nije dopustio eventualno iznenađenje, već je pobjedom u Kopenhagenu napravio velik korak prema četvrtfinalu Lige prvaka. Momčad Kopenhagena nije pronašla lijek za raspoloženog Nicolasa Anelku koji je s dva pogotka potopio nade Danaca za prolazak među osam najboljih...

Chelsea je u utakmicu krenuo s napadačkim trojcem Malouda, Anelka, Torres. Dok su domaćini svoje nade temeljili na iskusnome Jesperu Gronkjaeru i opasnome senegalskom napadaču Dameu N´Doyeu.

Prvo poluvrijeme nije bilo pretjerano zanimljivo za ljubitelje nogometne igre. Nakon početnog ispitivanja snaga prvi je zaprijetio Chelsea preko Nicolasa Anelke u desetoj minuti. Minutu kasnije oštrim centaršutom probao je i Ashley Cole, ali nije bilo problema za domaćeg vratara Wilanda.

Vezane vijesti

Kopenhagen je prijetio iz kontri, ali nisu imali neku veću priliku kojom bi mogli zaprijetiti Petru Čechu. Ključni trenutak prvoga dijela dogodio se u 17. minuti kada je veznjak Kopenhagena Claudemir izgubio loptu, Anelka je to iskoristio i sjurio se prema vratima Wilanda te pogodio za 1:0.

Nakon toga dvije dobre prilike imao je Fernando Torres, probao je Španjolac u 21. minuti nakon lijepog solo prodora, ali obranio je 30-godišnji vratar domaćina. "El Nino" je pokušao i četiri minute kasnije, no niti tada nije bio precizan.

Posljednjih 15-ak minuta tempo utakmice je pao pa gledatelji na Parken stadionu u Kopenhagenu nisu mogli pretjerano uživati. Do kraja poluvremena potrebno je izdvojiti udarac Anelke koji je u 39. minuti pucao preko gola.

Početak drugoga poluvremena nije bio pretjerano zanimljiv, trener Danaca, Solbakken iz igre je izvadio nevidljivog napadača Santina, a ubacio je danskog veznjaka Martina Vingaarda. U 54. minuti Frank Lampard je sjajno asistirao Nicolasu Anelki, francuski napadač izbjegao je zaleđe te precizno šutirao i povisio prednost Chelsea na 2:0

Nakon toga obje ekipe su igrale bezidejno, posebice domaćini koji unatoč većem posjedu lopte u svojim nogama nisu opasnije zaprijetili vratima engleskog prvaka. Trener gostiju Carlo Ancelotti u 73. minuti je iz igre izvadio dvostrukog strijelca Anelku, a ubacio Didiera Drogbu.

Do kraja utakmice nismo vidjeli velike prigode, tek su kod domaćina zaprijetili Vingaard u 78. i Claudemir minutu kasnije. Chelsea je uzvratio preko Torresa i Maloude, no mreže se ipak nisu tresle.

U momčadi Chelsea ušli su Žirkov i Kalou, no prilike za eventualne promjene rezultata nije bilo. Chelsea je napravio dobar rezultat u Kopenhagenu te mirno može čekati uzvrat na Stamford Bridgeu.

• Obrisan korisnik23.02.2011. u 16:55
    torres ovo,torres ono..ma daj se smirite ljudi,kaj igral je ukupno 4 tekme,i nije još gol da,no i kaj sad? koji ste vi likovi,,gledal sam tekmu,i trudil se je ,imal prilke ali nije išlo,polako.
  • matbaric23.02.2011. u 08:01