Liga prvaka, završnica, osmina finala, 23.02.2011, 20:45 h
Marseille 0:0 Manchester United
Manchester United

Marseille nadigrao Manchester United

Nikola Vlahović • srijeda, 23.02.2011.

Manchester United nije uspio u Francuskoj postići pogodak i tako steći prednost pred uzvrat. Utakmica je završila bez golova, 0:0, a Marseille je odigrao hrabru utakmicu te je nakon prvih 20 minuta postao sasvim ravnopravan protivnik. U nekoliko navrata igrači Marseillea nisu iskoristili par dobrih poluprilika i tako su propustili pobijediti Crvene vragove...

Manchester United doputovao je u Francusku bez nekoliko važnih igrača. Alex Ferguson nije mogao računati na Andersona, Ferdinanda, Giggsa, Evansa i Parka. Tako je od prve minute na poziciji središnjeg braniča zajedno s Vidićem startao Smalling, a svoje je mjesto u veznom redu zauzeo i Gibson.

Crveni vragovi od prve minute su krenuli agresivno te su držali loptu u svojim nogama tražeći put do domaćeg gola. Prvi ozbiljniji udarac prema vratima Marseillea Manchester United uputio je u devetoj minuti. S vrha šesnaesterca pucao je Darren Fletcher, ali je Mandanda pravovremenom reakcijom zaustavio njegov udarac. Nakon toga domaćini su uspjeli zbiti svoje redove i malo odmaknuti goste od svog gola.

United je kružio i kombinirao, ali su pokretljivi vezni red i sigurna obrana Marseille u prvih 20 minuta uspjeli zaustaviti sve pokušaje gostiju. Domaćini su rijetko dolazili pred gol Uniteda i uglavnom su se orijentirali na čuvanje svog gola. Ipak, kako je vrijeme odmicalo domaćini su se budili te su polako pokušavali zaprijetiti Van der Saru. Iako je sam u špici bio Brandao, Marseille se brzo otvarao u svojim kontrama i polukontrama koje su u par navrata djelovale dosta opasno.

Do kraja prvog poluvremena Marseille se potpuno razigrao te nije dopuštao Unitedu da drži loptu kao na početku utakmice. Međutim, nakon prvih 45 minuta utakmice gledatelji na Velodromeu nisu vidjeli pogodak. U drugo poluvrijeme puno bolje kreću domaćini koji su imali nekoliko solidnih poluprilika i koje su gledatelji za svaki potez nagrađivali pljeskom i pjesmom.

United je djelovao dosta bezidejno u napadu, a napadački trojac Nani, Berbatov, Rooney u par je navrata zakomplicirao vrlo dobre prilike, posebno se to odnosi na Portugalca. Vidio je Ferguson da njegova momčad ne može odigrati niti jednu poštenu akciju u drugom poluvremenu pa je u 72. minuti u igru ušao Paul Scholes, a teren je napustio Gibson.

Iskusni veznjak uspio je malo povezati razbijeni vezni red, ali jednostavno večeras Manchester United nije bio pravi te na kraju može biti i sretan što nije izgubio. Marseille je u drugom poluvremenu nadigrao goste iz Engleske te je pokazao da može biti itekako nezgodan protivnik. Bila je to jedna tvrda utakmica bez onih pravih prilika, ali u kojoj je francuski prvoligaš više pokazao. Domaćini su u završnici tražili pogodak, ali su se Crveni vragovi uspjeli obraniti.

• Obrisan korisnik24.02.2011. u 09:46
    Mikane mislim da nisi u pravu jer ni Englezi ne igraju uvijek bas u 1. sastavu sva natjecanja ako se ne varam. Tek kad 2. ekipe dodju visoko u kupovima ulazi 1. na teren kako bi se osvojilo natjecanje. Malo pogledaj pa ces viditi da ni Spanjolci bas ne miruju puno i nema zimske pauze od nekoliko... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.02.2011. u 09:17
    Manchester igra lose ove sezone, tu nema price. Ali njihov mentalitet, i pogotovo obrana, koja je po meni najjača u europi donose razliku i nadopunjuje nedostatke koje imaju pogotovo u srednjem redu. A Barca i Real bi se namučili u engleskoj jer su momcadi i psihički i fizički jače od onih u... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik24.02.2011. u 08:02
    I ovi drze 1. mjesto u Premiershipu :(. Znam da se mnogi nece slozit i bit ce puno minusa ali pada kvaliteta i te lige ako je ovakav United prvi i iako neki strucnjaci kao pisu kako se Barca ili Real ne bi prosetali kroz tu ligu ja sam uvjeren da bi razlika od bilo koja od ta dva kluba da igraju... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2011. u 23:44
    ne znam bas kako ce Deschamps postaviti igru na Traffordu. s jedne strane treba mu 1 gol i nada da ManU ne moze zabiti 2 gola (sto je vrlo lako moguce ako im recimo Chelsea prije toga narusi samopouzdanje). s druge strane zna i on da oni ove godine puno bolje kuci igraju i da su bolji on... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik23.02.2011. u 23:16
    Ferguson će sve riješiti na Old Traffordu! Sve novce na prolaz Manchestera :)