Premiership, 18. kolo, 23.02.2011, 20:45 h
Arsenal
Arsenal 1:0 Stoke City
Stoke City

Marin Vuković • srijeda, 23.02.2011.

Arsenal je uoči vikenda u kojem će na Wembleyju pokušati doći do prvog ovosezonskog trofeja odradio zaostalu utakmicu 18. kola i na svom Emiratesu uz dosta muke svladao Stoke City s minimalnih 1:0.

Nogometaši Arsenala su zahvaljujući pogotku Sebastiena Squillacija došli to teško izborena tri boda u ogledu s uvijek neugodnim Stoke Cityjem. Ovom pobjedom Topnici su na vrhu ljestvice smanjili zaostatak za Manchester Unitedom na samo jedan bod, ali uz utakmicu više od vodeće momčadi prvenstva.

Walcott i Fabregas

Kako sada stvari stoje, Theo Walcott je izgubljen za finale Carling kupa, a to je potvrdio i menadžer Arsenala Arsene Wenger, kazavši kako se radi o uganuću gležnja.

Vezane vijesti

Što se Cesca Fabregasa tiče, radi se o ozljedi zadnje lože, Španjolac će u četvrtak odraditi liječnički pregled, nakon kojeg će biti moguće procijeniti trajanje njegova oporavka.

Arsenal je odlično otvorio utakmicu i već u prvoj minuti kreirao stopostotnu priliku za Thea Walcotta, koji se našao sam pred vratarom Asmirom Begovićem i pogodio vratnicu.

Bila je to svojevrsna najava prvog, a kako se pokazalo i jedinog pogotka na ovoj utakmici. Već u osmoj minuti lopta je nakon ubačaja s desne strane došla do Nicklasa Bendtnera, a Danac je s druge vratnice lijepo uposlio Squillacija kojemu nije bilo teško glavom pogoditi prazni dio mreže.

Arsene Wenger: "Ovo je bila velika utakmica za nas i tri osvojena boda jako su nam važni. Bodove nam je danas donijela koncentracija, disciplina i inteligencija, a ne lepršavost u igri. Moram čestitati igračima, nisam mogao vjerovati da smo Stoke Cityju dali pogodak glavom, no večeras smo i iz prekida djelovali opasnije."

Tony Pulis: "Razočarani smo što nismo izvukli barem bod iz ove utakmice jer ovo je prvi put da smo došli na Emirates i izgledali kao momčad koja ovdje pripada. U prvih smo deset minuta bili posve izgubljeni, ali smo u drugom poluvremenu uz malo sreće mogli doći do pogotka ili dva."

Na žalost Arsenea Wengera i navijača Arsenala, već u 14. minuti ozlijedio se Cesc Fabregas i morao napustiti teren, a nakon njegova izlaska igra Topnika više nije djelovala tako uvjerljivo. Gosti to ipak nisu znali iskoristiti, pa je jedinu pravu priliku propustio John Carew, čiji je lijepi volej obranio Szczesny.

Problemi za Arsenal počeli su u drugome dijelu, kojeg su gosti otvorili znatno agresivnije i prijetili iz svojih već poznatih prekida. Ryan Shawcross i Robert Huth ušli su u nekoliko odličnih prilika, no mreža Topnika ipak je ostala nedirnuta.

Uz dosta nervoze Arsenal je ipak uspio zadržati prednost i pojačati pritisak na Manchester United, no valja istaknuti kako su 20 minuta prije kraja ostali i bez Walcotta, koji je u dvoboju s Whiteheadom iskrenuo nogu. I on i Fabregas upitni su za nedjeljno finale Carling kupa.

• Obrisan korisnik24.02.2011. u 08:03
    Ako ove godine ne uzmu Premiership uz ovakav United nikad nece,drzim im fige...
  • Obrisan korisnik23.02.2011. u 23:29
    bolje se rodit bez neke stvari nego bez srice. opet ozljede walcott i cesc pa dokle
  • Obrisan korisnik23.02.2011. u 23:09
    bit će uzbudljivo do kraja, kad bi barem arsenal napokon uspio osvojit prvenstvo nakon što su ih u zadnjih 5-6 godina strašno mućile ozljede sad su napokon zdravi i nadam se osvajanju liga kupa i prvenstva