Marin Vuković • utorak, 28.12.2010.

Hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić odigrao je najbolju utakmicu u dresu Blackburna, na gostovanju kod West Bromwich Albiona postigao je dva pogotka i potom donekle pokvario dojam ružnim prekršajem i izravnim crvenim kartonom. Luka Modrić i Tottenham upisali su novu pobjedu, ovaj put nad Newcastleom, a Manchester City je uvjerljivim izdanjem protiv Aston Ville privemeno preuzeo vrh prvenstvene ljestvice.

Blackburn je na Hawthornsu isprao gorak okus nedjeljnog domaćeg poraza od Stoke Cityja, a u pobjedi od 3:1 nad West Bromwich Albionom značajan je bio doprinos našeg reprezentativca Nikole Kalinića.

Bivši napadač Hajduka iskoristio je mjesto u početnom sastavu i postigao dva pogotka, a dojam je na kraju pokvario opasnim prekršajem nad Paulom Scharnerom, kojeg je glavni sudac utakmice kaznio izravnim crvenim kartonom.

Kalinić je odlično otvorio utakmicu i već nakon nepune tri minute iskoristio dodavanje El-Hadji Dioufa, sjurio se u šesnaesterac i pogodio za vodstvo Blackburna od 1:0. Slavlje gostiju nije trajalo dugo, jer u 17. minuti Jerome Thomas vratio je utakmicu na početak.

Neodlučenim ishodom otišlo se na odmor, a već početkom drugog dijela ponovno je u glavnoj ulozi Kalinić. Nakon kornera Mortena Gamsta Pedesena povratnu loptu glavom uputio je Ryan Nelsen, a na drugom kraju našao se Kalinić i Roversima donio novu prednost.

Ubrzo zatim Kalinić je mogao i do hat-tricka, no nije se najbolje snašao nakon što je veliku pogrešku napravio domaći vratar Scott Carson. Što nije iskoristio Kalinić, u 62. minuti realizirao je Mame Biram Diouf, čijim je pogotkom Blackburn došao do nedostižnih 3:1.

Nažalost, minutu kasnije Kalinić si je upropastio priliku da dođe do prvog engleskog hat-tricka. U 63. minuti zakasnio je u jedan dvoboj i prekršajem zaustavio Scharnera, a Phil Dowd nije dvojio i našeg je reprezentativca poslao na prerano tuširanje.

Isključenje Kalinića nije se pokazalo ključnim, jer domaćin do kraja nije uspio postići pogodak. Štoviše, tri minute prije kraja snage su izjednačene jer je crveni karton zbog prekršaja dobio i Gabriel Tamas.

Nakon vrijedne pobjede na Villa Parku nogometaši Tottenhama i pred svojim su navijačima došli do pobjede, na White Hart Laneu su pogocima Aarona Lennona i Garetha Balea s 2:0 svladali momčad Newcastlea.

Luka Modrić ponovno je bio u početnoj postavi Spursa i dirigirao je sastavom do kraja utakmice, dok su preostala trojica hrvatskih reprezentativaca i ovaj susret odgledali s klupe.

Iako su nepunih 48 sati ranije odigrali tešku utakmicu, Spursi su i u ogledu s Newcastleom bili bolja momčad, a već su prvi dio mogli završiti u svoju korist, da udarac Romana Pavljučenka nije sjajnom obranom zaustavio Tim Krul, uz pomoć obje vratnice Newcastleova gola.

Newcastle je u nastavku ipak pokleknuo, u 57. minuti desnom stranom prošao je Lennon i pogodio suprotan kut Krulova gola, a sličnu je stvar, samo s druge strane ponovio i Bale devet minuta prije kraja.

Ne treba zaboraviti da su Spursi i ovu utakmicu dovršili s desetoricom igrača, u 65. minuti zbog svađe s Cheikhom Tioteom isključen je Younes Kaboul. Ovom pobjedom Tottenham je preskočio Chelsea i Ancelottijevu momčad gurnuo na peto mjesto.

Ono što im nije uspjelo uoči Božića, igračima Manchester Cityja barem privremeno uspjelo je danas. Na barem nekoliko sati, ovisno o ishodu utakmice između Birminghama i Manchester Uniteda, preuzeli su vodeće mjesto u poretku Premier lige uz, valja napomenuti, tri utakmice više od svog gradskog rivala.

City je uvjerljivom predstavom već u prvom poluvremenu pregazio Aston Villu i već nakon pola sata igre imao prednost od tri pogotka. Goste je načeo Mario Balotelli iz jedanaesterca u osmoj minuti, potom je Joleon Lescott povisio na 2:0, a Balotelli u 27. i potom u 55. minuti iz još jedne najstrože kazne dovršio svoj prvi otočki hat-trick.

Najugodnije iznenađenje Premiershipa i dalje su nogometaši Blackpoola, koji su danas na Stadionu svjetla s dva pogotka DJ Campbella odnijeli izuzetno bitnu pobjedu i zasjeli na osmo mjesto. Popravni ispit položili su pak igrači Fulhama, koji su se za poraz od prije dva dana iskupili pobjedom na Britanniji. Dvostruki strijelac bio je obrambeni igrač Chris Baird.

• ElKun1028.12.2010. u 22:19
    Najbolje samo prva dva gola stavit na video !
  • Obrisan korisnik28.12.2010. u 19:22
    Najugodnije iznenađenje Premiershipa i dalje su nogometaši Blackburna, koji su danas na Stadionu svjetla s dva pogotka DJ Campbella odnijeli izuzetno bitnu pobjedu i zasjeli na osmo mjesto.mislim da se tu ipak radi o Blackpoolu